I Ty zapisz się do Stowarzyszenia OSM!

Szanowni,

Jako, że w końcu udało nam się uporać z tematami zaległymi przyszedł czas na kolejny krok, w którym chcielibyśmy zaprosić również Was do udziału w naszych działaniach i do zapisania się do Stowarzyszenia OSM Polska.
Na wstępie - żeby była jasność - nie trzeba być członkiem Stowarzyszenia żeby tworzyć dane OSM oraz żeby ich używać - dane są otwarte i może to robić każdy.

W takim razie dlaczego jednak warto?
Poniżej przedstawiamy kilka ofert:

Dla aktywnych:

  • Jeśli jesteś zwolennikiem i propagatorem idei otwartych danych i oprogramowania i chciałbyś ją promować - OSM to głównie otwarte dane i oprogramowanie, a Stowarzyszenie zajmuje się promowaniem projektu przez kontakty z firmami, instytucjami, prelekcje na różnych konferencjach - mógłbyś pomóc nam w tym zakresie.
  • Jeśli jesteś dobrym organizatorem - celem Stowarzyszenia jest zrzeszanie polskiej społeczności między innymi przez organizowanie spotkań czy projektów - tu również Twoja pomoc będzie bezcenna.
  • Jeśli masz wiedzę na temat projektu oraz gis-u ogólnie i lubisz się nią dzielić - Stowarzyszenie służy wsparciem zarówno dla twórców jak i wszystkich zainteresowanych używaniem danych OSM - pomóż nam pomagać.
    Dla leniwych :wink: :
  • Jeśli nie masz czasu czy możliwości włączyć się aktywnie w nasze działania, ale podoba Ci się to co robimy, w ten sposób możesz okazać nam (i wszystkim) swoje wsparcie - im większą społeczność będziemy reprezentować tym poważniej będą nas traktować nasi rozmówcy i przyszli partnerzy.
    Dla przedsiębiorczych:
  • Jeśli prowadzisz firmę, która używa danych OSM tym bardziej powinieneś zastanowić się nad wsparciem działań Stowarzyszenia - mamy wspólny cel - lepsza mapa dla nas wszystkich to również lepszy produkt dla Twojej firmy, więc Tobie również powinno zależeć na silnej społeczności oraz promocji projektu.

Żeby zapisać się do Stowarzyszenia wystarczy przysłać do nas (rejestracja@openstreetmap.pl) wypełnioną deklarację i po uzyskaniu informacji o przyjęciu opłacić roczną składkę (30zł).
A więc do dzieła! Czekamy na Ciebie!