@ligfietser, dat tooltje ken ik niet, net zoals de rest van de osm gerelateerde software. Ik zag al dat er een aantal versies van een ogr2osm tooltje waren, dat spreekt mij in eerste instantie wel aan omdat ik zelf ook graag werk met Python + OGR/GDAL. Het zal een kwestie van uitproberen worden zodra er een goede set contourlijnen is gemaakt.
@JaVaWa, goede tip. Ik had de EU-DEM al bekeken toen die net uit was, en die vond ik er wel goed uitzien, weinig artefacten (waar originele ASTER DEM vol mee zit, geen goede ervaringen mee).
Volgens mij is de origineel verzamelde data voor SRTM wel geschikt voor een 1 boogseconde resolutie, die is namelijk ook op die resolutie beschikbaar voor de VS. Maar NASA heeft dat voor de rest van de wereld nooit vrijgegeven, of ze moeten boven de VS anders gemeten hebben.
@Frank, het zou me niet verbazen als de hoogtelijnen in de Top10 van de eerste AHN versie afkomen, maar dat is speculeren. Voor wat betreft je vraag in de mailinglist mbt de hillshading. Ik denk dat het zou moeten werken als je de WCS in een VRT bestand verpakt, dan heb je een formaat wat de GDAL utilities als invoer kunnen gebruiken, en het DEM gedeelte in QGIS is slechts een grafische schil om ‘gdaldem’. Je kan de xml definitie van de WCS als bronbestand in een VRT gebruiken. Maar ik zou het zelf even moeten proberen om het zeker te weten, ik doe veel met GDAL maar weinig met de webservices, en die werken soms net even anders.
Ik vond het in eerste instantie verleidelijk om voor het gemak die Top10 hoogtelijnen te kiezen, het scheelt de stap om zelf de rasters naar contourlijnen om te zetten. Het maakt het echter wel lastig in de grensstreek. Twee hoogte-rasters (subtiel) in elkaar over laten gaan lijkt me veel eenvoudiger dan twee sets, niet aansluitende, contourlijnen.
Los van alle data processing vraagstukken, waarvan ik binnenkort wel wat punten op een rij zal zetten, zijn er nog wat Garmin gerelateerde punten. Zouden we bijvoorbeeld de Top10 hoogtelijnen 1op1 overnemen, dan neemt het aantal datapunten (vertices) enorm toe ten opzichte van de huidige. Dat betekent meer opslag, grotere bestanden, maar ongetwijfeld heeft het ook impact op de performance op een Garmin apparaat. Het is dus de vraag wat wenselijk is, dat zal een compromis worden tussen kwaliteit en performance/bestandgrootte.
Opzich maakt dat in eerste instante niet zoveel uit wat mij betreft, het streven is om zo goed mogelijke contourlijnen te krijgen en die om te kunnen zetten naar osm-formaat. Als het nodig is kunnen de contourlijnen daarna net zolang versimpeld worden tot het gewenste detailniveau berijkt is. En zelfs bij versimpelen tot een gelijk aantal punten aan het huidige zal de kwaliteit nog verbeteren.