In diezelfde wijk zit nog wel meer aan rare dingen aan elkaar geknoopt door Dutch Mapper.
Kun je je nog herinneren wat je daar hebt proberen te doen?
Misschien nuttig om dit ook te lezen Robbie!
Ik kom wel vaker opmerkelijke relaties tegen.
Zelf zie ik het nut hiervan niet.
Deze is van gisteren.
Ik ben voorstandet van KISS keep it stupid simple. https://www.openstreetmap.org/changeset/43446487
Ik heb ook een paar van een plein (highway=pedestrian) een multpolygoon gemaakt met de gebouwen als “role=inner”.
De gebouwen waren op de kaart verdwenen onder het plein.
Omdat je inmiddels de relaties hebt verwijderd, zijn de verknopingen ook verdwenen, maar ik zag bv. ook barrier=fence en barrier=gate aan highway=footway vastzitten.
De oorspronkelijke opmerking waar ik op reageerde had het immers over een “weg zonder tags”.
Dat lijkt nu opgelost, maar ik twijfel nog wel over de plaatsing van je barrier=gate zonder iets te vermelden over de toegang (access). Zie wiki.
Het is een schoolplein, dus de access moet ‘permessive’ zijn? Het is eigenlijk alleen toegankelijk voor de kinderen op de school (alhoewel de hele wijk het schoolplein als een speeltuin gebruikt, je kan gewoon over het het heen klimmen (ik heb er 9 jaar gewoond)).
Deze barrier=gate bv. staat bovenop een barrier=fence. Klaarblijkelijk is daar een hek dat twee delen van dat plein van elkaar scheidt. Als je het gebied waar dat hek staat, niet toegankelijk maakt (door er bv. een voetgangersgebied van te maken), dan heeft dat hele hek geen zin, want voor wie is dat hek dan bedoeld? Dan moet er op zijn minst een pad naartoe gaan.
Als het een schoolplein is, dan kun je dat ook als zodanig taggen: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:amenity%3Dschool
Er hangt tegenwoordig vaak een gemeentelijk bord met toegangstijden en voorwaarden op de nieuwe tegen vandalisme geplaatste hekken. Neem die bepalingen over dan sluit het aan van begin tot eind. De toegang is daarmee voor mensen met goede bedoelingen geregeld tussen zonsop- en ondergang of zo.
Maar Wvs 361 zie ik persoonlijk als een papieren tijger, je kunt er mee zwaaien of dreigen maar ze bent bij n ijzerboer om de hoek te koop, maar de 2 bezoekers per patient, is ook zon niet gehandhaafde regel, tot dat er iemand klaagt.
Ik heb om het volledige schoolterrein een amenity=school getrokken met name=Basisschool Essesteijn.
Het ziet er nu zo uit: (zeg me als het plaatje het niet doet, ik hoop van wel!)
Verder heb ik nog wat adresgegevens toegevoegd aan de polygon en heb ik op de gate’s ‘private’ gezet. Ik weet niet of dat helemaal juist is.
http://www.openstreetmap.org/way/429703351
Deze aangebrachte weg geeft een foutmelding in JOSM (Crossing buildings)
In dit geval gaan de weg door het pand. Natuurlijk kan dit als er een opening en en weg onder ligt.
Ik heb geleerd om dit als volgt te taggen.
Weg opsplitsen net voor en net na het gebouw en daarna onderstaande tags aanbrengen.
layer=-1
tunnel=building_passage
Maar door er nu een schoolplein van te maken is dat ook duidelijk geworden.
Wat access=* betreft:
Als je de wiki doorleest zie je dat heel veel betrekking heeft op de toegangsrechten van wegen/parkeerplaatsen e.d.
Er bestaat niet echt een tagging die aangeeft dat de toegang uitsluitend voor studenten/leerlingen is.
Je zou nog kunnen overwegen om access=customers te plaatsen, maar wat mij betreft is die private ook goed.
Er staan nu nog wel 2 losse playground nodes onderin. Eigenlijk kunnen die weg, behalve als ze weer betrekking hebben op een klein gebiedje, dan zou je er een area omheen moeten trekken.