Ik heb gister een nogal grote edit-sessie vanalles gedaan - (de notes die ik de afgelopen 2 maand heb verzameld verwerkt - vandaar dat het in NL en België is).
marcoSt heeft vandaag zo te zien in 4 changes mijn edits teruggedraaid:
Alleen, als ik het wil terugdraaien (nieuwste eerst) en ik ga naar JOSM → data → revert changeset → revert changeset fully en dan upload, dan krijg ik als melding
Heel veel dubbele nodes en ways dus.
A) Wat kan ik het beste doen (algemeen qua reverten van een revert - ja of nee)
B) wat gebeurt er waardoor een revert dubbele nodes/ways oplevert?
Zag je discussie voorbijkomen… Geen idee wat er gebeurt als je revert.
Ik heb het idee dat die reverts elkaar overlappen of dat hij nog reverts heeft gedaan bij andere mappers. Heeft deze reverter nog wel contact opgenomen?
Hij heeft nu 4 min geleden een Korrektur geplaatst… dus hij is online. Zou er even een PB aanwagen.
edit…
Hij is random in heel Europa bezig . Het meest met "Relationsverbesserung "
Krijg zijn changesets niet eens ingeladen in Achavi. Het zijn enorme lappen. Mechanical edits???
Wellicht is hij ook actief op het Duitse forum. Vind het merkwaardig.
Dubbele (meestal lege) nodes komt door JOSM, deze zijn makkelijk te verhelpen door op de error regel te gaan staan, en de button “FIX” te activeren.
Het zal lastiger zijn als deze changeset al is afgesloten, en daardoor de lege nodes in OSM zijn geplaatst.
Daarom is het raadzaam als je duplicated nodes voor upload in JOSM als foutmeldingen krijgt, deze eerst op te lossen.
Over dubbele ways en zelfs dubbele relaties is mij niet bekend hoe dit veroorzaakt zou kunnen worden.
Ik heb eens wat zitten puzzelen met overpass turbo (attic date query) en OpenStreetMap.org om te achterhalen waar die dubbele relaties, wegen en punten vandaan zouden kunnen komen. Ik heb de indruk dat de dubbelingen daadwerkelijk aanwezig waren voor de reverts van marcoSt. Ik vermoed dat er tijdens het uploaden van de “nogal grote edit-sessie” iets mis is gegaan, waardoor zaken dubbel geüpload zijn. Een verbroken netwerkverbinding tijdens de upload zou hiervan de oorzaak kunnen zijn, als ik deze vraag op help.openstreetmap.org mag geloven. Geen foutmelding van langs zien komen?
Kortom, het was toch echt wel een behoorlijk zooitje voordat marcoSt de boel terugdraaide.
Blijft natuurlijk behoorlijk lomp om de hele changeset te reverten zonder overleg, en waarom dat in vier keer moet is mij ook een raadsel.
Ik ben nu bezig met het volgende.
Ik heb ik JOSM de nieuwste changeset 76265104 binnengehaald met de reverter-tool. Die geeft gelijk conflicten op 8 relaties, alle flixbus-routes.
Bijvooorbeeld de N804 zie ik nogal wat verschillen tussen “my version” en Theri version (van vandaag door Ilona_S, maar die zitten bij de Basisweg (waar ik niet heb geedit) en een paar bij de A27
Bijvooorbeeld de N819 zie ik bij de versie vandaag geedit door A67-A67 dat “my version” 344 members heeft, en their version 3145 … Dit is bij meer zo.
Ergens in mijn 2e changeset zijn er kennelijk een aantal relaties goed stuk gegaan — niet een paar segmentjes verwijderd, maar echt enorme stukken.
Ik heb ergens tijdens het uploaden wel een conflict gehad - en als je daar eenmaal in zit dan moet je eigenlijk steeds een aantal zaken herdownloaden en ik heb toen een downloadprobleem gehad. Het lijkt er sterk op dat op dat moment een paar relaties gemangeld zijn…
Anyway. Verder met alle conflicten voorzichtig bekijken en kijken wat de juiste versie moet zijn (waar dat buiten het gebied waar ik geëdit heb ben ik rucksichtlos uitgegaan van “their version” - maar steeksproefgewijs wel een aantal gecheckt op geen gaten erin).
Vervolgens kreeg ik weer alle validation errors. Die kan ik idd met “Fix” (Thx Commodoortje) makkelijk oplossen, net zoals de duplicated ways en relations (een multipolygon)
Vervolgens loop ik de edit door en zie ik dat er een paar dingen gruwelijk mis zijn gegaan. Zo is bijvoorbeeld de relatie (Ja, de relatie is lelijk, bestond al, heb er niets aan gedaan behalve een stukje spoor aan toegevoegd) ineens van 2 naar 325 nodes te zijn uitgebreid in versie 2 - waaronder vooral nodes van de E19, maar niet de oorspronkelijke nodes…). Maar dit leek alleen met deze relatie aan de hand.
Vervolgens had ik nogal wat conflicten met A67-A67 omdat die dezelfde minuut het busstation van Den Haag aan het verbouwen was. Voor alle conflicten daar maar “Their version” gedaan.
Vervolgens daar overheen changeset 76264103 gerevert. Daar zat 1 melding in van een stuk landuse dat gedupliceerd was.
Als ik echter vervolgens de changeset 76263324 erover wilde reverten, gebeurde er rare dingen:
Een stuk snelweg bij Ophain was 13dubbel geworden, met tags van straten ergens compleet anders.
Een stuk bocht bij de Craybeekstunnel was verwijderd.
Ik heb deze dus NIET gerevert…
Als ik jou was zou ik nog eens nadenken of je deze misgelopen changeset wel wilt repareren. Reverten en opnieuw intekenen (met hulp van de op OSM aanwezige historie?) kon wel eens een stuk sneller zijn.
… en als je goed kijkt staan die er hierboven óól bij. Kennelijk zijn deze relaties dus twéé keer geëdit in één changeset.
Daarnaast blijf ik erbij dat JOSM ergens zwaar de hik gehad heeft, want ik heb écht niet stukken snelweg van de ene naar de andere relatie lopen verplaatsen…
Volgens mij missen er nog wat lijnen, Bus 45 bijvoorbeeld. Daarnaast heb ik gisteren wat updates gedaan aan het busstation van Den Haag Centraal. Daar lagen meer Flixbus-lijnen dan alleen N803 en N819.
Het probleem lijkt inderdaad meer door JOSM veroorzaakt te zijn dan door jou en het hele probleem was natuurlijk oorspronkelijk veroorzaakt door de revert van MarcoSt, die ook erg veel fouten had veroorzaakt.
A67-A67: Bij station Den Haag was jij gisteren echt tegelijkertijd met mij aan het editen. Daardoor zijn relaties
Flixbus N819: Hamburg ZOB => Calais Zentrum (10098803, v25) en Flixbus N803: Amsterdam Sloterdijk => Paris, Bercy Seine (5754057, v141) rond station Den Haag uiteen gevallen - er zaten ways in met 0 nodes. Zou jij deze kunnen heropbouwen rond Den Haag?