Ik heb het “Grenslandpad Law 11” in BaseCamp gevolgd op de combinatie OFM/Hiking layer, maar deze loopt vast in Rijsbergen.
Is er iemand bekend in Rijsbergen die de OSM zonodig aan kan passen?
Vooral tussen Kerkakkerstraat en Hogestraat/Brandslootpad.
Het gaat dan om de Sint Bavostraat ‘staat op bicycle=no’ terwijl er volgens mij een fietspad langs loopt en trottoirs.
Eveneens de aansluiting Sint Bavostraat-Hogestraat is wat versprongen ‘bicycle=no’ dus geen fietsen en wandelaars.
De Hogestraat is eenrichting verkeer volgens mij met uitzondering van fietsen.
Hoi Jan,
… fiets er wel eens… maar weet natuurlijk niet alles uit m’n hoofd. Rijsbergen routeert weer op de fiets. Routes meteen verlegd.
Brandslootpad laatste deel is fietspad.
t/m Zundert heb ik alle fouten eruit kunnen halen met BTM. Goed dat dat “tooltje” er is. Hele stukken met bicycle=no en fietsroutes op de N weg. 'k Dacht dat ik het in die hoek aardig voor elkaar had, maar er is weer van alles veranderd in de loop van de tijd. Zal er weer eens kritisch naar kijken.
We gaan het zien.
Ik even op de site van Nivon gekeken, volgens mij is dit de bronhouder. Mocht dit niet zo zijn laat het dan even weten.
De laatste passage luidt:
“De rechten van beeldmateriaal op deze site liggen bij de oorspronkelijke makers, tenzij uitdrukkelijk overgedragen aan Nivon Natuurvrienden. Overig materiaal mag voor niet-commerciële doeleinden gebruikt worden mits er een duidelijke bronvermelding wordt geplaatst.”
Is dit voldoende om LAW wandel paden met bronvermelding naar Nivon op OSM te mogen plaatsen?
Hoi Commodoortje, het Wandelnet is slechts een overkoepelende organsatie, met veel deelnemers als het Nivon, Te Voet en andere. Het Nivon brengt van oudsher zelfstandig routegdsen uit en het recht ligt dus in Amsterdam. De LAW gidsen en rechten berusten wel bij Wandelnet, maar ze hebben een mail adres, vragen staat vrij. Een andere speler is de NWB, de sportieve poot onder de wandelroutes, met wandelingen als Rondom de Dom. En natuurlijk de NS routes, deels op LAW paden gerouteerd.
Toch nog even na controle Rijsbergen en Zundert iets aangepast. Nu routeert het echt naar mijn zin. AND heeft vaak ergens eenrichting staan waar het niet hoort en de rotonde in Rijsbergen noord klopt nu ook.
Ik dacht dat de Stichting Wandelnet de rechten beheert.
Allroads geeft een link naar de pagina voor LAW’s (lees onder “Beperkingen op toegang en gebruik”) waaruit duidelijk blijkt dat het als bron voor OSM niet te gebruiken is (de gegevens zijn niet vrij van rechten). Om misverstanden te voorkomen, zou ik persoonlijk adviseren om die achtergronden ook niet te gebruiken (maar IANAL). Hoe dan ook, overtekenen is niet OK.
Zie voor een afwijzende reactie (uit 2007) correspondentie op talk-nl en de wiki (vootnoot [1] bij tabel).