GISDAY w Sosnowcu

Cześć!

Dość nietypowo GISDAY na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się 18 listopada, w poniedziałek.
Studenckie Koło Naukowe Geografów zaangażowało się w organizacje Niestety nie ma jeszcze dokładnego planu. Wiemy ze będą referaty, sesja posterowa i warsztaty.
i własnie w związku z warsztatami piszę,
mam poprowadzić godzinne warsztaty z OSM, jestem przekonana, że nie zrobię tego tak dobrze jak wy. Więc zapytuję, czy istnieje możliwość, aby ktoś z Was przedstawił 15-20 minutową prezentację, wprowadzenie i istotę OSM? A jeśli nie, to może podpowiedzielibyście mi co wg Was powinno bezwzględnie znależć się w tak krótkim wprowadzeniu?

Następne 30-35 minut to mają być zajęcia warsztatowe- już z pracą własną przy komputerach, na danych zebranych wcześniej, standardowo: praktyczne zastosowanie tego, co przed chwilą usłyszeli.

Stąd pytanie, kto ma czas i chciałby pomóc?
Oczywiście istnieje też możliwość wystawienia stoiska OSM.

Karolina

Mogę pomóc w przygotowaniu podstawowych informacji. Niestety w poniedziałki mam zajęcia, więc raczej nie pojawię się na miejscu (a której godzinie startujecie?). Masz może czas w ten czwartek aby wpaść do Katowic do Silesia Hackerspace około godziny 16 (lub później)? W realu łatwiej i szybciej można omówić temat.

Karolino,
mam taka krótka prezentacje po angielsku, moge Ci przemailowac a Ty ja sobie doszlifujesz.
maila do mnie znajdziesz wklepujac na strone wiki moje nazwisko.
Pozdrowienia,
Marek

Doskonale, już szukam maila do Ciebie Marku!

@Yarl, w ten czwartek niestety nie, zaraz sprawdzę kiedy mogę!

Serdecznie zapraszam na GISDAy w Sosnowcu!

szczegółowy plan dostępny jest w pdf na stronie:
http://gisday.us.edu.pl/GISDay_2013_program.pdf

pozdrawiam!

cześć jeszcze raz!
prowadze jutro warsztaty z OSM z młodzieżą z liceum, założyłam konto WarsztatySosnowiec i jutro rano moga pojawić się jakieś błędne informacje, bo chce ich nauczyć jak pracuje się w JOSM. W miarę możliwości do końca jutrzejeszego dnia wszystkie błędy poprawie.