Ik ben naast mijn klusjes in Nederland ook nog bezig met wat werk in Groot-Brittanië in een regio die ik redelijk goed ken.
Ik heb een afbeelding gevonden met een aantal goede referentiepunten waar ik goed uit de voeten kan.
Nu kun je natuurlijk niet lukraak referentiemateriaal invoegen in JOSM. Dat is ook heel begrijpelijk, anders wordt het een zootje. Dus probeer ik met behulp van QGIS referentiepunten te vinden en toe te voegen, om te zorgen dat wat ik inteken ook werkelijk met de werkelijkheid klopt (al maak ik er de gewoonte van om altijd te wisselen tussen kaartlaag).
Afijn, ik dus referentiepunten toevoegen middels GeoReferencer in qGIS. Terwijl ik bezig ben lijkt het nog wel ergens op. Maar wil ik mijn eigengebrouwen geotiff bestand toevoegen als kaartlaag, verschijnt deze ergens ver buiten de wereldkaart.
Ik heb deze uitleg gevolgd. https://ieqgis.wordpress.com/2014/05/22/how-to-georeference-a-map-in-qgis/
Het kan zijn dat deze werkwijze verouderd is. Het kan ook liggen aan het feit dat ik QuickMapServices gebruik ipv OpenLayers (die niet meer werkt met de huidige Qgis-versie 2.18.17). Bij het berekenen van de verschuiving leek het echter allemaal prima te kloppen.
Ik ben al een tijdje aan het emmeren, wellicht dat iemand zo, even, een gouden tip uit de mouw kan schudden?
Het meedenken wordt zeer gewaardeerd!