Geoportal Województwa Łódzkiego

Hej.
http://www.geoportal.lodzkie.pl/ - Urząd Wojewódzki stworzył nowy geoportal. Z tego co widzę możnaby zaimportować/przerysować kilka rzeczy do OSM, chociażby sieć energetyczną (jest wysokie i średnie napięcie, nie ma jedynie drutów od transformatorów do domów). Na pierwszy rzut oka wygląda super. Miłego korzystania :slight_smile:

A jakie jest copyright?

Zaskoczyłeś mnie. Zgodnie z ustawą o DIP z tymi danymi można robić co się chce. Nawet nie myślałem że ktoś może spróbować wstawić “copyrighta” tam, a jednak - wg informacji na stronie nie wolno tych danych kopiować.
Zaraz pójdzie do nich zapytanie o to w formie wniosku o DIP.

//edit: podali maila na stronie geoportalu, tylko do spraw dot. niego. Wyślę maila z zapytaniem - zobaczymy co odpiszą. Jeżeli odmówią to będę próbował DIPami.

Cóz, poniewaz za granica jedna instytucja po drugiej uwalnia dane, to patrzac na sprawe logiczne pewnie nie zostana one uwolnione. Tak aby tradycji stalo sie zadosc.

Otrzymałem odpowiedź odmowną (co ciekawe zrobili CC:zarzad@openstreetmap.pl). W odpowiedzi wysłałem wniosek o DIP z prośbą o podanie podstawy prawnej decyzji, i odwołaniem się do ustawy o DIP (art. 23b) i orzeczenia sądów administracyjnych: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=17752

Ogłaszam konkurs na instytucję finansowaną z budżetu państwa w której są myślący urzędnicy. Nie myślałem że trzeba będzie DIPami z nimi “walczyć”.