@Mateusz Konieczny: Jedno pytanie - jak w JOSM można zweryfikować pozycjonowanie geoportalu względem danych OSM - czy można założyć, że jest poprawnie skalibrowany i nic nie trzeba robić?
Niestety bazując na przeszłości nie sądzę, żeby maintainerzy iD się schylili nad wsparciem WMTS.
Jest to nietrywialne, gdy w grę wchodzi reprojekcja. Choć w przypadku Geoportalu mamy to szczęście, że jest (było?) dostępne odwzorowanie EPSG:4326, które można pionowo rozciągnąć (ze skalą zależną od szerokości geograficznej), tak aby w przybliżeniu osiągnąć Web Mercator.
Ale Geoportal działa. Za każdym razem jak mapuję, to widzę że działa, bo ładuje się jako domyślny podkład. Może tylko w twoim mieście/regionie gdzie edytujesz tak jest?
Hm, na tę chwilę u mnie też działa. Losowe requesty się wywalają i zwracają kod 400 - Bad request, ale większość przechodzi i daje obraz.
Geoportalowy wms ma też coś takiego, że jak za dużo requestów zrobisz to dają ci coś w rodzaju czasowego bana na IP i zwracają puste obrazki przez jakiś czas.
Jak coś nie działa to najlepiej pisać im maile albo dzwonić:
Podkład Geoportalu w edytorze ID działał i działa normalnie.
Najlepszy podkład w nocy działający tak szybko jak pozostałe “Przestaje być warstwą domyślą”. ̶K̶t̶o̶ ̶t̶a̶k̶ ̶z̶a̶d̶e̶c̶y̶d̶o̶w̶a̶ł̶?̶ Nie będę wchodził w szczegóły. Podoba mi się pomysł Mateusza.
̶C̶z̶y̶l̶i̶ ̶e̶d̶y̶t̶o̶r̶ ̶I̶D̶ ̶s̶p̶a̶d̶a̶ ̶z̶ ̶r̶o̶w̶e̶r̶k̶a̶.̶ Popełniłem gafę. ID wcale nie spada z rowerka.
Podoba mi się pomysł Mateusza. Jestem za.
Wygląda na to, że nie działa tylko w Krakowie - tam rzeczywiście wyświetlają się białe kafelki.
Sprawdziłem kilka dużych miast (Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz) i tam podkład działa.
Geoportal jest uzależniony od danych poszczególnych jednostek terytorialnych - np. dla katastru to starostwo powiatowe, więc czasem nie działa, bo problem nie jest po stronie Geoportalu tylko danej jednostki.