Geo-System - pomysł na importy

Hej!

Zastanawiałem się ostatnio nad kwestiami importów danych z IMPA i późniejszej aktualizacji zaimportowanych danych. O ile wiem, na forum jest ktoś z tej firmy :).

Pomysł jest taki: czy jest możliwe, aby dajmy na to raz na miesiąc jakimś automatem Geo-System wystawiało plik ze zmianami dokonanymi przed gminy - adresy dodane, adresy usunięte, korekty, itp. Wtedy można by na bieżąco te zmiany importować do nas i bylibyśmy na bieżąco, bez konieczności ręcznego przeglądu gmin co jakiś czas :slight_smile:

Według mnie i tak nie ma znaczenia sposób pozyskania adresów, czy skryptem czy ściągniemy z ich ftp’a… Obie czynności robi się dość szybko.
Najwięcej pracy wkłada się później w przygotowanie ich ‘pod osm’. Czyli odpowiednie nazwy ulic itd…

Choć poszedłeś według mnie w ciekawym kierunku: aby jeszcze bardziej zacieśnić współpracę :slight_smile:

Ale to wszystko było uzgodnione na walnym w Łodzi - niestety temat trochę umarł, zapewne z braku mocy przerobowych. Druga kwestia jest taka, że geo-system nie może nam po prostu tych adresów “dać” - co najwyżej mogą nas informować, że coś się pojawiło.

a jakie są ograniczenia (jak mniemam prawne), żeby nam te dane udostępnili? Bo w sumie czy przejedziemy się skryptem po WMS, czy dostaniemy plik XML to ja za dużej różnicy nie widzę poza techniczną.

Dobrze mniemasz - prawne :slight_smile:
Ja Ci nie powiem dokładnie, ale chłopaki z GS tak twierdzą, że nie mogą. Musiałaby gmina (każda gmina) dać im upoważnienie do tego.