Genealogia w połączeniu z OSM

Z przeniesienia:

Myślę, że taka możliwość, byłaby przyjęta z ochotą przez wszystkie osoby zainteresowane Genealogią.

Pierwsza propozycja - utworzyć relację i wtyczki do JOSM oraz możliwość renderowania grobów przodków.

Tak przy okazji, podaję popularną, w j. angielskim, terminologię związana z genealogią:

Genealogy
Gender
Birth Date
Death Date
Burial Date
Headstone
Thumb
Ancestors
Descendants
Pedigree
Generations
Family Tree
Branch
County/Parish/State/Province/Shire/Country
GEDCOM file
Event Type
Cremated
First Name
Last Name
Surname
Given Name
Relationship
Image
Report Information

Dziś wymieniłem korespondencję z autorem programu TNG http://lythgoes.net/genealogy/software.php, na temat użycia OSM w jego programie, przy tworzeniu zbioru grobów w zależności od drzewa rodzinnego.

działanie tego oprogramowania można sprawdzić na http://gen-old.polhome.com/cemeteries.php

Pytanie jego było:

Ponieważ moja znajomość OSM jest bardzo nikła, prosiłbym o pomoc w poważnej odpowiedzi na to pytanie.

Myślę, że nie możemy popadać w paranoję. Niech w OSM są dane pomagające zlokalizować daną osobę, lecz od bardziej skomplikowanych rzeczy powinien być jednak dedykowany program. Myślę, że rozmowa w tym wątku powinna obejmować relację type=person i jakie dane powinny/nie powinny w niej być. Sam osobiście jeszcze nie testowałem, ale podobno nie da się wysłać na serwer naszej roli “partner”. Może to być bug, lub feature :slight_smile: który nie pozwala na wysłanie zapętlonych relacji. Proponuję, wybrać jakąś sławną osobę i spróbować wprowadzić dla niej odpowiednie dane.

Po pierwsze OSM jest darmowe. Po drugie w wielu miejscach jest dokładniejsze.

Powstaje pytanie jak chciałbyś to zintegrować z bazą OSM? Ma to sens? Niech jego produkt żyje sobie własnym, życiem. Gdy w OSM będzie wystarczająco dużo danych to zrobię jakiś generator drzewa na podstawie tych danych.

Zaproponowałem mu, na początek, aby zamiast Google map, jako tło, użył OSM, która podaje więcej szczegółów, bez czerpanie informacji z bazy danych, odnośnie współrzędnych grobów.
Współrzędne lokalizacji grobów rodzinnych, bierze z bazy danych programu genealogicznego i przedstawia w formie ikonki na OSM mapie.
Obecnie robi tak z lokalizacją cmentarzy czy innych miejsc (Events) na mapie.