Volgens mij bestaat het westelijke meertje niet, maar ik moet dat nog in de praktijk gaan bekijken. Het is niet schokkend, maar in JOSM kan ik het westelijke meertje niet apart selecteren, terwijl dit in Potlatch wel gaat.
Ik kan in Josm (Versie 5047) beide meertjes apart selecteren. Wat gebeurt er als je het westelijke meertje probeert te selecteren?
De randen van het westelijke meertje overlappen voor een groot deel met een stukje bos. Werkt het ook niet als je probeert het stukje dat niet aan het bos grenst te selecteren?
sorry for answering in English, my Dutch is too bad.
In JOSM, you can set filters. For example highway=*; landuse=forest or natural=water. You can hide them, or only show them by using the checkbox on the right of the filter entry.
Het kan veel makkelijker.
selecteer volgens jouw methode 1 en houd daarbij de Alt-toets ingedrukt. Bij de tweede of derde keer klikker zal het meertje wel geselecteerd zijn. Omdat dat lijntje door meer objecten gebruik wordt gemaakt liggen deze als het waren over elkaar heen. Met de Alt-toets kun je als het waren door de stapel heen bladeren.