Garmin 810 nie widzi OSM [Solved]

Witam.
Próbowałem nie pierwszy raz wgrać mapy do mojego garmina edge 810. Oczywiście po wszystkich aktualizacjach.
Mapy zgrałem i ściągnąłem ze strony – garmin.openstreetmap.nl – Zrobiłem wszystko według intrukcji znalezionej w Internecie.
Ściągnięty plik exe rozpakował mi się na karcie pamięci 8GB w podfolderze Garmin jakieś 211mb mapy Holandii, wrzuciłem karte do Garmina
wszedłem tam gdzie zmienia się mapy no i ciągle znajduje się tam jedynie Basemap :confused:
Co mogę zrobić ? Dlaczego innym działa,a mi nie ? Jeżeli to ważne to gps kupiłem w Holenderskim media markt jakieś pół roku temu no i jest pl menu.
Nie stać mnie na mapy ani nie bawiło mnie gdy po 200km w deszczu kierowałem się kierunkiem świata na basemap i myliłem drogi, nadrabiałem niepotrzebne kilometry i traciłem bardzo cenną wtedy energię. Już nie wspomnę, że po 1000km z czego jakieś 4-5 dni w deszczu ten wodoodporny gps załatwiła woda właśnie na jakieś 3 tyg :confused: Zaczynam się zastanawiać czy warty był tych pieniędzy, bo wiadomo ile takie urządzenie kosztuje :confused:

Witam,

plik exe to raczej do instalacji na PC. Na kartę powinien być plik gmapsupp.img, też pewnie możesz ściągnąć z tego samego serwisu.

Plik exe rozpakowuje pliki mapy, na tutorialu trzeba było ściągnięte archiwum samemu rozpakować, teraz widocznie coś zmienili. Pliku gmapsupp.img wogóle tam nie ma co mnie zdziwiło. W każdym razie wcześniej próbowałem z innymi mapami gdzie był plik gmapsupp.img i także garmin nie widział mapy :confused: Może robię coś źle ? Mam doświadczenie z komputerami ale nie mam żadnego w wgrywaniu map do navi itp dlatego robię “jak książka pisze” nie wychodzi nic… Zaczynam być lekko poddenerwowany :confused:

Jak zamawiasz region mapy na garmin.openstreetmap.nl to dostajesz kilka różnych plików do pobrania. Osobno jest instalacja na PC/MAC a osobno plik gmapsupp.img.

Jak masz plik na PC, to zainstaluj Garmin BaseCamp, zainstaluj mapę na PC i z BaseCamp (właściwie MapInstall) prześlij mapę do GPS. Np. tak:
http://www.huntinggpsmaps.com/tutorial4-uploading-gps-maps-using-basecamp

A człowiek guuupiii :D** Popej **masz u mnie wieeelkiego browara ! To takie proste :sunglasses: Jak teraz sobie przypomnę co robiłem wcześniej to aż wstyd się by było przyznać hehe :slight_smile: Na szczęście są ludzie tacy jak Ty co nie tracą cierpliwości :slight_smile: Dzięki Ci bardzo ! Teraz idę i nauczam :wink: Temat rozwiązany. Pozdrawiam serdecznie i biorę się za naukę !