Jeśli chodzi o parking to osobna relacja jest wg mnie nieładnym pomysłem :-/
Mamy parę warstw:
a) budynek składa się z pięter (i tak powinno zostać)
b) piętro ma obiekty ze swoją rolą (obecnie buildingpart lub shell)
c) każde pomieszczenie ma swoje tagi
Myślę, że w punkcie ‘b’ powinniśmy modyfikować rolę gdy obiekt jest ewidentnie innego typu. Czy parking jest częścią budynku? Może jeśli popatrzymy na to jak na budowlę to nie, ale jeśli popatrzymy na to jak na jeden obiekt to chyba jednak jest.
Punkt ‘c’ to starta tagów opisujących pomieszczenia. Myślę, że zarówno parking jak i patio powinno być modyfikowane na tym poziomie.
@Dotevo: Można przyjąć, że pomieszczenie z parkingami to buildingpart:parking, którego rola w relacji to po prostu buildingpart a odpowiednie miejsca parkingowe lub ich grupy będą miały rolę parking_space dla miejsc parkingowych lub parking dla całych parkingów w relacji piętra.
@damndog: Musimy stworzyć jaką inną podobną rolę do shell lub podzielić shell na shell_outer i shell_inner. Nie wyobrażam sobie tworzenie budynków bez takich dwóch tagów. Przykład:
Shell może być multipolygonem Nie ma co kombinować, tylko teraz wystarczy sprawdzić jak to będzie wyglądało, bo póki co mogę sobie popatrzeć na osm.org. Ja będę miał teraz lepszy problem, bo pod całym centrum jest podziemny parking… śladu się chyba nie zbierze
Kiedy ten niedługi czas minie? Ewentualny pokaz może otworzyć drzwi do bardziej oficjalnych planów budynku
Czy sklepy-wyspy powinny być otoczone elementem corridor czy mogą być “na” nim? Jeśli tak, czy to ma być multipoligon?
Brakuje mi też wielu rodzajów tagów dla sklepów/punktów usługowych. Np manicure, szatnia, pokój dla rodzica z dzieckiem, sklep z zegarkami, perfumeria, pasmanteria, salon rozrywki (automaty, flipery, piłkarzyki, rzutki itp). Puste sklepy taguję shop=vacant, żeby było wiadomo że nie jest to przypadek.
OK, był postęp bo pojawiły się korytarze Usunąłem relację multipolygon, ale nadal wczytuje tylko korytarze a ikonka kręci się w nieskończoność. Może za dużo obiektów na jednym piętrze?
Widzę, że PORT Łódź już się wyświetla. Tylko te multipolygony nie działają jeszcze za bardzo? Da się to naprawić? I jeszcze ten nr pomieszczenia, mam pisać 001 czy 1, bo jeśli piszę 1 to wychodzą później dziwne rzeczy na liście. Fajnie by to wyglądało aby zamiast [] ustawić jakiś szary kolor dla numerów.
Info dla mapujących kolegów: warto dodawać dane kontaktowe ( contact:[phone|fax|website|email]) i godziny otwarcia (opening_hours), bo OsmTools:Indoor już to wyświetla:
Aha. Tylko jest problem bo nie chce mi się dodawać do każdego sklepu osobno tych danych, mam te dane zapisane dla całego budynku. Oczywiście tylko TESCO jest 24h i ta informacja się pokazuje ponieważ jest dodana osobno.