Het probleem bij ingetekende panden tijdens de constructie/bouw, zo uit de BAG, het verschilt per Gemeente, dat er maar wat wordt ingetekend, goed, bijna goed, maar ook totaal niet kloppend, met de reactie van, na de bouw en inmeting pand komt het er goed in te staan.
Bijna alles wat voor inmeting wordt overgenomen, kun je nog eens voor terug komen om het juist in te tekenen, opnieuw uit de bag importeren, en dan vaak wordt het pand ernaast, wat er al jaren staat, ook nog een klein beetje verandert hoek node verplaatst of dat er op dat pand ook nog een extra node komt te staan, vanwege een aanbouw aansluitend van het veranderde pand, lastig bij een huis in rijtjesblok. De hoeknodes lliggen dan soms op elkaar en is het met validatie node fix te verhelpen, weer valideren, dan nog panden waar het niet klopt nodes niet op elkaar en soms kruizen ze, crossingbuilding.
Gevolg is dat je naastliggende panden ook moet herimporteren en soms het hele rijtje, omdat de nodes op de goede plaats te krijgen, en de tool gebruiken : Replace geometry of selected objeject with new object te mergen.
Niet alles deleten en dus OSMid weggooien, met geometrymergetool om de history van veranderingen te behouden bij de eigenlijke OSM ID.
Mijn voorkeur:
Ik laat dan constructie, nog even een tijdje liggen tot ik zie dat het ingemeten is. Adresnode neem ik al wel over.
Ik zou geen layer=1 gebruiken, want dat klopt niet, maar het pand gewoon een eigenwijze, zoals de Gemeente het ook doet, vorm geven. Net zoals je een pand van Bing overtekend, wat ook nooit klopt met de werkelijke maten en ligging.
Dan rolt hij op de BAG controle laag er later nog eens uit, als pand, die niet aan de maten voldoet.
We willen wel eens te snel intekenen!