Witam Wszystkich,
w dniu dzisiejszym zakończył się import fotoradarów. Dane oficjalne i publiczne opublikowane zaczerpnięte zostały ze stron ITD.
W związku z tym, że ITD przejęła radary stacjonarne, które obecnie mają kolor żółty i wyposażone są w antenkę (w planach jak się nie mylę do lipca 2014 kolejne) wszystkie inne nie aktualne zostały usunięte. Informacja o fotoradarach została umieszczona jako punkt na drodze - powodem takiego działania jest fakt, że np. Osmand z którego wielu z nas korzysta, wyświetla informację o punkcie pomiaru prędkość i tylko wtedy jeśli natrafi na węzeł z tagiem speed_camera. Wszelkie inne umiejscowienie informacji nie było ani praktyczne ani potrzebne (nawigacja o tym nie informowała, a na mapie ten tag się nie renderuje).
Osmand obecnie nie obsługuje relacji z tagiem speed_camera, zatem kilka relacji zostało usunięte za co przepraszam twórców, ale zapewniam, że po weryfikacji w tym miejscu na pewno znalazły się węzły ponownie otagowane, ale bez relacji.
Niektóre radary mają możliwość pomiaru prędkości obiektów oddalających się, dlatego na drogach dwupasmowych tag ten został powielony, jeśli nie ma takiej potrzeby proszę o informację.
Przy następnej kompilacji mapy z pewnością informacje te trafią na nasze tablety, smartfony co pozwoli na weryfikację. Będę wdzięczny za informacje z terenu pozostawione w tym poście.
Na mapie zostały umieszczone informacje o fotoradarach, których w żaden sposób nie mogę zweryfikować - zostaną one w bazie przez około 2 tygodnie do momentu jeśli ktoś nie potwierdzi tego albo wpisem w tym temacie, albo rozwiązaniem notatki. Podaję linki do tych punktów:
http://www.openstreetmap.org/note/83504#c163599
http://www.openstreetmap.org/note/83503#c163598
http://www.openstreetmap.org/note/83502#c163597
http://www.openstreetmap.org/note/83501#c163596
http://www.openstreetmap.org/note/83500#c163595
http://www.openstreetmap.org/note/83505#c163600
Jeśli ktoś posiada pewne i sprawdzone informacje o nowych punktach pomiaru prędkości (stacjonarnych oczywiście) proszę o informację na forum.
Oczywiście istnieje możliwość, że na stronie ITD też są pomyłki. Obecnie 4 fotoradary pozostawiłem do wyjaśnienia. Jeśli otrzymam kompetentne informacje o tych punktach na pewno zamieszczę je na stronie.
Za pomoc w realizacji przedsięwzięcia dziękuję Zbigniewowi.
PS: Tu jest wizualizacja fotoradarów na naszej mapie: http://overpass-turbo.eu/s/1If