[ fixme ] Masz chwilę? Sprawdź adresy !

Obecnie mam ponad 30 000 adresów oznaczonych jako fixme = Duplicate␣address␣in␣import␣*. To resztki tych starych importów.

Znaleźć je można bardzo łatwo lista pod adresem https://overpass-turbo.eu/s/12f2 przypadek dla województwa łódzkiego - wystarczy zmienić na inny obszar (dla tych co niewiedzą).

Zwróćcie uwagę na nie i pomórzcie je posprzątać, przy okazji własnych działań “Operacyjnych”. Jeśli ktoś chcę pomóc a nie wie jak dajcie znać :slight_smile: zrobi się instrukcję :smiley:

Chciałbym pomóc w pomorskim. Daj znać co oznacza “KRUK.A01.445” w fixme tutaj:
https://www.openstreetmap.org/way/333411889

Rozumiem, że weryfikuję z np. geoportalem, usuwam błędny tag city, dodaję kod pocztowy i usuwam fixme?

Najpierw trzeba zająć się tymi z opisem duplicate, w przypadku KRUK hmmm to wygląda na jakiś nr z indexu … Ochrona środwiska? tego na razie bym nie dotykał.

Proponuję weryfikować z https://polska.e-mapa.net/

ogarnę warmińsko-mazurskie

W takim razie, biorę zachodniopomorskie + opolskie :slight_smile:
W zachodniopomorskim dodatkowo zrobię całościową poprawę i uzupełnienie adresów w gminach, gdzie jest najwięcej fixme tego typu.

Adres był wyraźnie błędny. Bez pokrycia w innych źródłach. Usunąłem.

Jeśli to importy sprzed paru lat to najsensowniejszym rozwiązaniem jest zrobienie najpierw nowego importu na tych obszarach, szczególnie jeśli są tam dostępne adresy z e-mapa.net.

Ktoś wie dlaczego te stare importy były robione tak, że dwóm budynkom był przypisywany ten sam adres? Skąd to się wzięło?

Np. te z numerem 25 są dość oddalone od siebie.

A tutaj aż 4 budynki dostały ten sam adres.

Warmińsko - Mazurskie prawie skończone, jest jakiś problem z kilkoma miejscowościami w gminie Górowo Iławeckie. Nie pokazuje adresów ani w ogólnej e-mapie całego kraju, ani w gminnej. Z tego co zauważyłem województwie jest kilka adresów typu 4B i 4b, oznaczonych jako duplikaty, pozdejmowałem fixme z nich. Spory problem jest w Lidzbarku Warmińskim, gdzie e-mapa pokazuje ten sam adres w kilku miejscach, np. Olsztyńska 15F. Czy można w jakiś sposób zgłosić błędy do właściwej jednostki za wprowadzanie danych odpowiedzialnej ?

Na stronie https://mapy.geoportal.gov.pl/ należy włączyć warstwę „Portale Mapowe”, następnie kliknąć na mapie w pobliżu „problematycznego” obiektu. Wtedy z listy, która się pojawi wybieramy „WMS, Portale Mapowe”. Pod tabelką odnośnie powiatu będzie ta odnośnie gminy. Jeśli będzie to portal w systemie e-mapa ([gmina].e-mapa.net), to zgłoszenie problemu będzie bardzo proste. Po wejściu w link do SIPu gminy, z panelu opcji na górze strony klikamy ikonę trójkąta z wykrzyknikiem. Dalsze kroki będą już opisane w okienku, które się pojawi. Zwykle odpowiedź na zgłoszenie w tych portalach przychodzi już następnego dnia roboczego (na podany w zgłoszeniu e-mail). W przypadku, gdy gmina prowadzi ewidencję w innym systemie z reguły pozostaje tylko zgłoszenie przez standardowy mail lub telefon do urzędu.

e-mapa do zgłaszania - na górze masz przycisk. reszta w drugiej kolejności

Województwo pomorskie - zostały 4 punkty. 2 opisałem jako niemożliwe do weryfikacji w chwili obecnej. Jeden - wysłana prośba do lokalnego edytora o sprawdzenie (problem nie związany z adresem). Jeden wymaga dodania obszaru szkoły (problem nie związany z adresem).