Een van de grote beheersproblemen van dit NP is dat er heel veel eigenaren zijn die alleen op papier de grenzen van hun terreinen hebben vastgelegd. Met onze fietswerkgroep (Heuvelrugberaad) hebben we mbv GPS en iemand die thuis is in GIS de fietsroutes vastgelegd voor het NP-bestuur. Daarna hebben we hetzelfde gedaan voor de wandelroutes en de ruiterroutes. Dit liggen nu vast als shape bestanden. Kan OSM iets met bestandsformaten als SHP en SBX?
Het directe antwoor is Nee, tenzij je voor veel geld naar het kadaster gaat.
De beste kaart is de Falkplankaart. Deze wordt dit jaar vernieuwd en is gebaseerd op de gegevens die de Dienst Landelijk Gebied verzameld heeft, o.a. van ons.
Ik ken het gebied op mijn duimpje en weet de grenzen van de terreinen wel in te tekenen op de kaart. Alle terreinen samen vormen het NP. Hoe dat aan te pakken, wetende dat de huidige grenzen er wel in staan, maar niet tot op details goed zijn.
Ik kan bijv. wel beginnen met het intekenen van Landgoed De laan of het hertekenen van Prattenburg, maar ik ben ook bang dat ik meer schade aanricht dat verbeter. Graag advies.
Local knowledge is wat mij betreft de heilige graal voor mappers. Dus als je je kennis met OSM wilt delen: fantastisch! Daar zien we graag een mapping foutje voor door de vingers Ik zou zeggen: kijk even in de map features wiki pagina of je de benodigde tags kunt vinden en dan kun je gaan beginnen. Er zijn talloze mensen die zomaar beginnen zonder advies te vragen en dat overleeft OSM ook wel.
Ik ben bang dat ik dat in het verleden ook wel heb gedaan, omdat ik highway=path toen nog niet had ontdekt en dacht te moeten kiezen tussen cycleway/footway. Heb alsjeblieft een beetje geduld met mensen die het niet precies doen zoals het moet en zeker niet gek worden
Natuurlijk, jullie hebben helemaal gelijk. Maar de Veluwe is best groot en als je die een beetje netjes wilt houden… Het is me alleen al een paar keer gebeurt dat hetzelfde pad -welke prima gemapt is- door mensen kapot gemaakt is omdat ze er één keer langs gekomen zijn, niet meer de situatie precies kunnen herrineren bij thuiskomst en dan maar wegen gaan verwijderen en tags deleten e.d. Als je die wegen al een paar keer gefixed hebt wordt je er wel een beetje moe van.
Nu beschrijf je iets anders. Mensen die iets gaan omtaggen en het dan verkeerd doen daar kan elke mapper zich erg aan iriteren! Hier kan je wat mij betreft mensen ook best op aanspreken.
. De Veense weg is een openbare weg in de zin der wet. Hij staat op de wegenlegger. Wat ik nog wil doen is al die oude weg en veldnamen in OSM zetten. Het woord fietspad wil ik bij de Veense weg nog veranderen. Omdat het een openbare weg is, is hij dag en nacht 24x7 geopend.
De Westerlaan is ook echt een zandweg (helaas niet openbaar). Hij begint bij de Jeugdherberg en eindigt aan de Cuneraweg. De MTB route loopt er deels overheen, maar de weg heet van begin tot eind Westerlaan. Hoe herstel of liever verbeter je het werk van een voorganger? Met de uitleg die hierboven geeft? Eens uitzoeken…
Ik heb de mtb route al gesplitst en de delen die over de Westerlaan liepen al verwijderd. Jouw Westerlaan is dus intact gehouden, en deels dus toegevoegd aan de relatie van de MTB route.
Wat me verder opviel in die regio is dat je bij Rhenen een stuk bos tot recreatieterrein hebt veranderd: http://www.openstreetmap.org/?lat=51.97464&lon=5.55549&zoom=16&layers=B000FTF