Festiwal Kolosy w Gdyni

“Już niebawem, 7 marca, w Gdyni rozpoczyna się najbardziej wyczekiwane podróżnicze wydarzenie roku – Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, popularnie zwane Kolosami.” Ze stronki www.kolosy.pl

miejsce: http://www.openstreetmap.org/#map=19/54.49885/18.53138

Mam tam krótko opowiedzieć o aktywacji społeczności OSM w Nepalu i Kigali. Bedę tam 7 i 8 marca.

O, to przyjdę. Znam to wydarzenie, ale nie sądziłem że cokolwiek się tam znajdzie o osm. Dzięki za wiadomość.
*
Marek, niebawem wrzucę adresację dla Torunia.*

Super! Pogadamy sobie bo będzie to miniprelekcja, ale zawsze. Ważniejszą rolę będzie miał nieoceniony kolega Rogal :slight_smile:

Co do Torunia: Sporo trzeba bedzie na Rubinkowie usuwać, ale reszta cienko wygląda, więc dzięki z góry…

hej!

Festiwal niedługo - ktoś jeszcze się wybiera? :slight_smile:

Rogal mi podesłał linka:
http://www.kolosy.pl/niedziela-9-marca-mala-sala-2014/item/705-marek-strassenburg-kleciak-maciej-zalewski-open-street-map-i-gps-w-praktyce.html

Niestety nie wymieniają na stronce Rogala mimo że ma większe zasługi w sprawie :frowning:
W każdym razie będziemy tam. Jeśli ktoś chce pogadać to zapraszamy.

czy większe to nie wiem ;). Problem z tym, że jest to w niedzielę a nie jak było wcześniej planowane w sobotę - stawia to pod znakiem zapytania moją prezentację - w sobotę raczej będę :).

I po festiwalu. Byłem tam pierwszy raz, niezła impreza przez którą przewinęło się z pewnością parę jeśli nie kilkanaście tysięcy osób.
Zainteresowanie stoiskiem Garmina a w związku z tym i OSM było spore. Ulotki które przesłał Yarl zeszły. Gdyby było więcej, też by zniknęły. Na następne tego typu imprezy stowarzyszenie OSM Polska potrzebuje przynajmniej plakatu na stojaku, żeby być lepiej widocznym. Orientuje się ktoś z Was w cenach takich elementów na wystawy i targi?

To fajne, że wyszło :slight_smile: Fotki mile widziane, wrzucimy na społecznościówki. Zakupy materiałów promo są w planach, pojawi się info (myślę, że niebawem).

Tutaj znalazłem parę przykładów:
http://go-expo.pl/systemy-wystawiennicze

Możemy to przechowywać u nieocenionego prof. Sankowskiego Instytucie informatyki Stosowanej a na pewno się przyda np. na GISday.
Jeśli ktoś spisze hasłowo co mogło by się na plakatach znależć, to załatwie agencję reklamową która zrobi nam za frajer projekt i wydrukuje po kosztach.

A może warto zrobić również serię ulotek nie dla mapowiczów “pomóż nam rozwijać mapę”, tylko dla zwykłych użytkowników? Przekaz w stylu “mamy dokładniejsze mapy, skorzystaj z nich” :).

Stowarzyszenie dysponuje rollupem

A co na nim jest?
I kto go fizycznie posiada?

Całe stanowisko - to nawet po spakowaniu dość sporo miejsca zajmuje i do transportu tego potrzeba auta z dużym bagażnikiem. Mamy z tego zestawu ściankę z mównicą i to akurat mi zajmuje prawie cały bagażnik w Toyocie Avensis :slight_smile: 2/3 Rollupy są praktyczniejszym rozwiązaniem. Rollupy można mieć od ok 150 PLN sztuka. Ścianka z pudłem do transportu, które robi też za mównicę, kosztuje ok 2000 PLN. Ta firma z linku ma dość słone ceny.

Benek pisal, ze rollup to mamy. Czy to prawda?

Mamy. Co więcej, był już na GISForum, był na Edurze, był na szkoleniach w KW PSP Katowice. W tej chwili jest w Koniakowie, następne planowane użycie to Kongress FLOSS. Konieczność jego przesłania należy zgłosić na 4-5 dni przed planowanym użyciem :wink: