Hallo allemaal,
Mijn naam is Dick aka Gandyman en ben werkzaam bij de Brandweer Utrecht, wat inmiddels geregionaliseerd is in de VRU.
Wij zijn bezig met DBK (Digitale Bereikbaarheid Kaart) sedert (ongeveer) 2001 en hebben zelf hardware en software ontwikkeld voor de brandweer voertuigen om de mensen zo goed mogelijk te routeren naar een object en om ze informatie over een object te geven over een object, denk daarbij ook aan aanvalsplannen, gebouw structuren enz enz.
Wij kochten altijd de VGI = grootschalige- en kleinschalige basiskaart van Utrecht eo. en hielden die zelf bij in Autocad.
Wij deden dat om 2 redenen, 1. wij zijn sneller met bijwerken van de kaart dan de gemeente, 2. willen zelf verantwoordelijk blijven voor de correcte data op de kaart.
Verleden jaar zijn wij met DBK naar een nieuw level gegaan en hebben besloten om de VGI beetje los te laten omdat die niet als kaart onderlegger geschikt is en te gaan werken met OSM.
Ik ken OSM al wat jaartjes en ben groot voorstander om deze kaart te gebruiken omdat er geen kaart op aarde is die zo up=to-date is, ( correct me if I am wrong )
1x per week ververst iemand bij I&I de OSM kaart op onze eigen server zodat we continu kunnen blijven werken aan de DBK en de voertuigen altijd over de meest recente kaarten beschikken.
Ik ben samen met een collega alvast begonnen de OSM kaart in JOSM bij te werken en de bedoeling is dat straks ongeveer 10 mensen van onze organisatie de gehele regio Utrecht gaan bijwerken.
Nu ontstaat er een probleem natuurlijk want wij hebben data die nog niemand heeft.
Alle vergunningen komen bij ons langs en zodra wij ermee klaar zijn gaat de vergunning terug naar de gemeente en kan er met de bouw begonnen worden. bijv…
Wij werken dus OSM bij vanaf de vergunning waardoor er mutaties ontstaan op de kaart die niemand kan controleren en wat tot verwarring kan leiden…
Ook de BAG en PDOK zal veel langzamer zijn dus hier hebben jullie ook niets aan.
Nu wil ik geen verwarring hebben over de data en of dat die wel of niet valide is, en dus zoek ik naar iets waardoor data die door ons op de kaart gemaakt word ook erkend word de community…
Is er iets waardoor we met een naam of certificaat kunnen werken in JOSM waardoor we het vertrouwen krijgen ??
Of moeten we met een toegewezen gebruikersnaam gaan werken waardoor we het vertrouwen krijgen ?
In principe is alle data opvraagbaar door de leiding van OSM om we in principe alle vergunningen digitaal hebben…
Naar dit kan ik erbij vertellen dat wij deel nemen in de straatnamen commissie waardoor onze groep altijd vanuit 1e hand de straatnamen kan bijwerken, wederom nog voordat dit gepubliceerd word.
Voor ons is het heel belangrijk dat de kaart altijd up-to-date is om zo te garanderen dat Brandweervoertuigen, de GHOR + Ambulancedienst enz op tijd ergens aan komen en niet verkeerd rijden, bijv. door blokkades of het niet kunnen vinden van een object…
Goed een heel verhaal, maar ik wilde het duidelijk hebben en hoop dat iemand een oplossing weet voor dit probleem…
Alvast bedankt
Dick