Eurovelo w Polsce

Mam pewien problem dotyczący polskiej części eurovelo (więcej o eurovelo tutaj: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Europe/EuroVelo ) ,tak więc dodałem część polskiego szlaku EV11 tworząc nową relację ( http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2753132 ), dopiero później natknąłem się na podany wyżej link i dowiedziałem się że relacja EV11 jest już utworzona i obejmuje rózne państwa, jednak kiedy sprawdziłem jak sprawa wygląda na http://cycling.waymarkedtrails.org/pl/ a potem w edytorze to zauważyłem że w innych państwach szlaki wyświetlane na waymarkedtrails jako EV11 nie pochodzą z relacji podanej na wiki eurovelo a mimo to są tak wyświetlane, mój szlak jak widać oznaczony jest na niebiesko zamiast czerwono, a więc nie tak jak powinno być, czy ktoś może mi poradzić jak “podpiąć” moją polską część pod międzynarodową relacje ( http://www.openstreetmap.org/browse/relation/228154 ) ?? lub jakieś inne rozwiązanie :slight_smile:

Tak na szybko: najprościej dodać poszczególne drogi do istniejącej już relacji “międzynarodowej”. Ale pozwól, że popatrzę na to wieczorem - generalnie z EV jest jeden wielki bałagan, niektóre z dróg są kilka razy, w różnych relacjach.

Pozdrawiam,
Grzesiek

wypadałoby trochę ten bałagan uporządkować (dlatego piszę z pytaniem żeby nie pogarszać sprawy :slight_smile: ),bo kiedy porówna się eurovelo na waymarkedtrails do poszczególnych relacji z wiki ev to nic nie pasuje, a fajnie byłoby żeby wszystkie fragmenty szlaków podpiąć pod relacje międzynarodową, ale nie zawsze jest to takie łatwe (np. w Polsce “szlak bursztynowy” pokrywa się z ev, ale niektóre ze szlaków z innych państw pokrywają się z ev tylko częściowo i to też rodzi problem), w każdym razie jeśli mogę poprawić eurovelo to piszcie, a w miarę czasu się tego podejmę :slight_smile:

EV9 już (chyba) jest uporządkowane, (z)walczyłem w łykend :). Aha, imho wszystko powinno być w relacji http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2937

Ale jeśli znajdziesz jeszcze jakieś odpryski, to śmiało - wszystko w jedną relację, nie ma sensu tworzyć kawałków “narodowych”. I należy wywalić tą superroute, żadnego z niej pożytku: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1168027

G.

przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie - z tego co wiem eurovelo jest w Polsce oznaczone na “R” (np. EV9 przebiegające Poznań jest oznakowane na słupach “R9”), czy dodawać znaczniki “nat_ref: R9” ,czy wystarczy samo “ref: EV9” ?

to może zajmijmy się tym po kolei, pierwszym numerowo przechodzącym przez Polske eurovelo jest ev2: http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2003423 ,tutaj również superroute, zawierająca kilka relacji, co z tym zrobić, bo w przypadku wszystkich superroute nie można zmierzyć na osm analyzer ich długości, co przeszkadza w aktualizowaniu wiki ev http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Europe/EuroVelo (zaktualizowałem dzisiaj dane o podanym wyżej ev9, jest już 1291 z 1930 km czyli 67% ! :slight_smile: )

Według uczonych w piśmie — zostawić (kawałek dyskusji z argumentami na poparcie tutaj: http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=13524)). I choć ani osmsurround.org sobie z nimi nie radzi, ani do niedawna (nie wiem jak teraz, ale chyba nadal nie) opencyclemap nie renderował ich poprawnie to argumenty o trudności edycji dużej relacji do mnie przemawiają.

Może na początek uzupełnijmy polskie odcinki EV o brakujące kawałki, a później się będziemy martwić, co z tym fantem dalej…

G.

R to są ex. PTTKowskie oznakowania szlaków, niestety nie są one spójne. W chwili obecnej są prowadzone prace legistracyjne odnośnie wprowadzenia nowego schematu oznakowania tras rowerowych

jak dodawać tagi w superroute? chciałbym dodać brakujące info do EV2

Odstawić Potlatcha i zapomnieć. Zainstalować JOSMa (http://josm.openstreetmap.de/), otworzyć relację w oknie edycji relacji i dodać co trzeba :slight_smile:

G.

z ta polską częścią ev2 było coś nie tak (źle przebiegała, nie wyświetlała się w potlachu) więc usunąłem i zrobiłem polski szlak na nowo http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2757728 i dodałem do superroute http://www.openstreetmap.org/browse/relation/2003423 ,to jedyna polska część szlaku jaką znalazłem na necie, tyle co kot napłakał :slight_smile: