Ik ben erg tevreden met mijn Garmin eTrex Legend HCx. Echter, ik mis 1 mogelijkheid wat betreft het opslaan van trackpunten. Ik zou graag de miswijzing ook kunnen opslaan. Volgens mij is dat niet mogelijk.
Weet iemand of dat wel kan en hoe ik dat dan voor elkaar krijg?
Verder staat er op de kaart altijd een cirkeltje rond mijn positie. Volgens mij is dat de grootte van de miswijzing, maar die komt niet altijd overeen met de gegeven miswijzing. Kan iemand mij daar meer over vertellen?
En dan als laatste
Hoe kan ik de gpx output in een csv bestand zetten om verder te verwerken? Bijvoorbeeld om afstanden en tijd tussen punten te bereken, maar ook om alle punten in 1 bestand te zetten. Zijn hier al scripts voor? Op zo’n manier kan ik ook mijn gpx files opschonen. Waar bijvoorbeeld de afgelegede afstand groter is dan x meter of het tijdsverchil groter dan y seconden, moet wat gebeuren.
Om alles in 1 bestand te zetten kan ik ook alle gpx files met cat aan elkaar plakken en de verschillende tags met sed er uit kunnen halen. Heeft iemand hier enige ervaring mee?
@Michiel Faber, stel je vraag eens op het Waypoint forum: http://forum.gps.nl/ - daar zitten ook heel veel zeer kundige en ervaren mensen. Edward, de maker van het filter- en conversieprogramma WinGDB is de expert als het gaat om de inhoud van gpx, gdb en tcx files.
Misschien is het handig om dan ook wat in meer detail uit te leggen wat je probleem/vraag nu precies inhoudt en wat je ermee wilt bereiken. Ik moet, evenals @greencaps zeggen dat het me niet geheel duidelijk is. Gpx files zijn gewone tekstbestanden in XML opmaak. Het programma Mapsource van Garmin kan o.a. een als gpx ingelezen bestand opslaan als tab-delimited text.
Meerdere gpx-files combineren kan door meerdere “-f bestandsnaam” opties te gebruiken, alle inputbestanden worden dan samengevoegd in het outputbestand. Verder kan gpsbabel op heel veel verschillende manieren filteren, bijvoorbeeld op nauwkeurigheid (hdop-waarde), aantal satellieten, straal rond gegeven punt, enzovoorts.
In een gpx bestand staat alleen de tijd+datum, hoogte en positie.
Hoe haal je daar bvb het aantal satellieten uit?
Of kan dat alleen met de geinstalleerde versie van GPSBabel, tot nu toe gebruik ik af en toe de GPSBabel die bij GPSVisualizer staat.
Ik wil graag al mijn trackpunten in 1 bestand hebben. Dan kan ik bijvoorbeeld mijn gemiddelde snelheid uitrekenen of totale afstand ed. Ook kan ik dan makkelijk punten zoeken die niet aan mijn criteria voldoen. Die zou ik dan uit de oringele gpx kunnen verwijderen. Of wat nog leuker zou zijn is, dat ik volgens mijn criteria, eigen tracks maak. Bijvoorbeeld tracks van elk uur (ik noem maar wat). Of als 2 op een volgende punten in tijd of afstand te ver uit elkaar liggen.
Ik kan zo niet bedenken hoe ik in een gpx bestand zou moeten rekenen. Handmatig kan dat natuurlijk, maar niet automagisch volgens mij.
Gpsbabel leek inderdaad goed te werken; helaas krijg ik daar alleen de coordinaten en de naam van de trackpunten uit en niet de tijd of hoogte.
Verder kan ik niet de afwijzing (hdop) opslaan van mijn gps ontvanger. Is die mogelijkheod er wel met een Garmin Etrex legend?
@Gollem
Het kan wel in een gpx bestand. Zie dit trackpunt.
125.900000
2010-11-09T05:26:59.735Z
151.800003
0.000000
3d
7
1.300000
1.900000
2.200000
@gollem: gpx kan allerlei soorten info bevatten, o.a. hdop (horizontal dilution of precision, de positienauwkeurigheid) en het aantal satellieten dat meegenomen is in de berekening, maar wat er wordt opgeslagen verschilt per ontvanger. De goedkopere dataloggers/gps’en slaan bijvoorbeeld niet de nauwkeurigheid en het aantal satellieten op, zodat het achteraf niet mogelijk is om de onbetrouwbare punten uit de data te filteren.
Ik heb een 60CSx en een 78s en die slaan alleen maar tijd, hoogte en positie op, en waren toch best wel prijzig.
Tenzij je resp. 500 en 350 euro goedkoop noemt
@gollem: zo bedoelde ik het niet; ik wilde niet impliceren dat die Garmins goedkoop zijn. Ik doelde eerder op dataloggers, waar je onder de 100 euro bijna niks kan vinden dat meer kan opslaan dat lat+lon+tijd. De cheapo’s hebben vaak minder geheugen en compenseren dat door te beknibbelen op de informatie per punt. Zelfs de duurderen doen het soms fout, zoals de verder zeer fraaie Wintec WBT-202. De Garmins zijn prima outdoor-apparaten van hoge kwaliteit, maar hebben blijkbaar de tekortkoming dat ze geen informatie over de kwaliteit van de meting opslaan. Edit: ze bedienen een andere niche.
Hm, dan heb je bestandsnamen met spaties of gekke tekens, en dan werkt het truukje niet meer. Het volgende is minder elegant maar zou ook moeten werken met rare namen:
( for i in *.gpx; do gpsbabel -t -i gpx -f “$i” -o unicsv -F - | tail -n+2; done ) > result.csv
Kort gezegd: converteer alle files een voor een naar unicsv, strip van elke file de header-regel af, en sla de gecombineerde output op in result.csv.