Elektrobit Navigation App

Racja, pospieszyłem się…

Z drugiej strony - wlazłem w edycję tylko dlatego, że inaczej nie widziałem takich szczegółów, jak wejście.

http://map.project-osrm.org/?hl=pl&loc=50.035835,21.968992&loc=50.036240,21.970331&z=18&center=50.035900,21.970049&alt=0&df=0&re=0&ly=-1171809665

zamiast do pkt zielonego apka prowadzi do czerownego

Dziękuję Dawidzie,
przekazuję bug do obróbki!

A jakby tak zaznaczyć, gdzie budynek przedszkola ma drzwi?

(wiem, powtarzam się)

Jeśli ma drzwi od strony Krajobrazowej to nic się nie zmieni.

Inny przykład z tego samego rejonu
cel - Rzeszów, ul. Krajobrazowa 9; realny dojazd od ul. Plenerowej. Apka prowadzi w zasadzie pod nr Krajobrazowa 13 (budynek Delikatesów), który wzniesiono pomiędzy adresem z nr 9 a jezdnia o naziwe Krajobrazowa
http://map.project-osrm.org/?hl=pl&loc=50.036465,21.968903&loc=50.036743,21.970083&z=18&center=50.036144,21.968499&alt=0&df=0&re=0&ly=-1171809665
zamiest w pkt zielonym jesteśmy w czerwonym

I dalej…
Rzeszów, ul. Plenerowa 6b - apka zatrzymuje się fizycznie na ul. Plenerowej zamiast wjechać w boczną drogę (bez nazwy) prowadzącą pod wskazany adres i dalej do innych posesji. wygląda to tak: http://map.project-osrm.org/?hl=pl&loc=50.036678,21.968353&loc=50.035480,21.968639&z=18&center=50.036144,21.968499&alt=0&df=0&re=0&ly=-1171809665
Czyżby apka z definicji odrzucała drogi bez nazwy oraz te oznaczone tagiem service?

Podobnie w Gliwicach, ul. Portowa 28 - teren Śląskiego Centrum Logistyki. Apka zatrzymuje się na portowej zamiast wjechać w highway=service
Tak to wygląda: http://map.project-osrm.org/?hl=pl&loc=50.324612,18.638544&loc=50.323547,18.638056&z=17&center=50.323604,18.639486&alt=0&df=0&re=0&ly=-1171809665

Nawet jeśli będą przy tej zaznaczonej drodze serwisowej?

A to zależy, jak apka potraktuje ten barrier=gate, który tam jest.

Miałem okazje dziś pobawić się apką w inny sposób - jazda z włączoną funkcją “Rozpoznawanie znaków drogowych”.

Przy aparacie (chińczyk) 8 Mpx znalazłem po zalogowaniu się do portalu kilka znaków drogowych z kilkunastu spotkanych po drodze naniesionych do potwierdzenia. W jednym tylko przypadku mimo widniejącej (dla mnie) wielkości ograniczenia 50 km/h program odebrał ją jako 60.

Program pozwala zawracać na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną strzałki kierunkowe - przykład - Szczecin: Wojska Polskiego/Zaleskiego http://osm.org/go/0NgiJEYXU?m= jak wiemy w Polsce jeśli mamy na sygnalizatorze strzałkę w lewo i na jezdni tak samo - obowiązuje zakaz zawracania. Jak zauważyłem w edytorze w tym miejscu nie ma takiej “restrykcji” (?) więc to jest przyczyna takiego a nie innego prowadzenia kiedy przejechaliśmy punkt i nawi próbuje nas skierować na poprzednią trasę. Tę informację też jak widzę nalezy dodawać do skrzyżowań w miastach bo nawigacja (nie tylko ta) będzie prowadziła pod “mandat” ;(

Niby można mieć widok 3d terrain - ale jak to włączyć? Szkoda że nie można dodać punktu docelowego klikając w mapę w wybranym punkcie.
Apka po wyliczeniu trasy pokazuje tylko te która odpowiada ustawieniom w programie nie pokazuje tras alternatywnych;
nie można dodać punktu pośredniego do trasy.
Podsumowując - apka jest wielka (ciężka trochę dla smartfonów) - takie jest moje odczucie.
Brak możliwości wyłączenia POI widocznych na mapie czasami jest ich baaardzo dużo :frowning: - Pokazuje za dużo informacji w jednym czasie.
Brak możliwości wyłączenia wyświetlania nazw ulic obok trasy

Co do powyższego screenshota - widać oprócz nazw ulic w tle - nazwę (fragment) Szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i administracji.

Problem pojawia się, gdy sygnalizacja jest wyłączona (a w nocy na Wojska Polskiego jest wyłączona). OIDP wówczas można zawracać. Nie wiem zatem, jak prawidłowo skonstruować restrykcję, dlatego raczej tego typu restrykcji w Szczecinie nie dodawałem.

Ale ponoć właśnie nie wolno zawracać bo strzałki na jezdni są wymalowane, są też znaki nad sygnalizatorami i przed skrzyżowaniem. Nie ma tam strzałki w lewo + zawróć tylko jest skręć w lewo. I chyba wtedy też nie wolno.
https://goo.gl/maps/cWkLA

Myślałem żeby to zrobić jakoś tak ala Wojska Polskiego via Wojska Polskiego:

A tak ogólnie to nawet jak wyłączają to przełączają ją w tryb żółte migające a na nim tez jest strzałka.
Więc jednak nie wolno tam zawracać.

A wypróbowałiście już dodawanie znaków drogowych?

Wiecie jak to działa:
Apka rozpoznaje znaki ograniczenia prędkości i wrzuca to na serwer z tłem OSM z którego można edytować to w JOSM. Możecie też w czasie jazdy coś powiedzieć. Na serwerze pojawi się w miejscu gdzie zaczęliście mówić symbol komunikatu głosowego który po kliknięciu można odsłuchać. Np. hotel po prawej, przystanek, trzy pasy jezdni itd…

Znaku zakazu zawracania B-23 tam nie ma, a ruch nie jest kierowany sygnalizatorem, skoro sygnalizacja jest wyłączona. Jeśli wiem, że sygnalizacja działa całą dobę, to staram się restrykcje wstawiać. Jeśli wiem, że na pewno nie działa całą dobę, to restrykcje pomijam - może ktoś ma inne podejście.

I to jest zajefajne tyle że w drugą strone :frowning: - takie trochę nie wolno a jednak zobacz wolno.

No to teraz jak to jest w sytuacji kiedy miga w nocy żółte bo kiedy sygnalizacja jest wyłączona to rozumiem że żadne światła się nie świecą (żółte migające).

Jeśli sygnalizacja jest wyłączona pierszeństwo mają znaki pionowe. Czyli jeśli ruch nie jest kierowany sygnalizatorem S-3 (w nocy żółty sygnał migający) i nie ma znaku B-23 zawracanie jest dozwolone.

PS. Moim skromnym zdaniem zamiast rozmawiać o apce toczy się tutaj dyskusja o poprawności mapowania.

A co myślicie o mojej uwadze z postu 86?

Kolejne do sprawdzenia. Prawdopodobnie map compiler ma jakiś bug.
Tak nie powinno być.

Dzięki Dawid!

Tak wiem przepraszam.

Co do Twojej uwagi z postu 86:
Jutro sprawdzę u siebie w Szczecinie jak się zachowuje w takich sytuacjach.

Mnie dzisiaj zastanowiła sytuacja kiedy zjechałem z trasy planowanej w uliczkę na której w połowie przebiegu stoją półkule betonowe a na mapie ustawiony jest słupek uniemożliwiający przejazd samochodem tą uliczką - wydawało mi się że nawigacja kazała mi pojechać … tym zamkniętym kawałkiem. Ale to także jutro sprawdzę na żywo.

Nie mogę się przyzwyczaić do stałego zoomu mapy w panelu nawigacji podczas prowadzenia jest jakby ciut nieczytelny dla mnie - chodzi mi o orientację w terenie - może jest to spowodowane tym że pracuje ona w widoku 2D i nie ma chyba możliwości jego zmiany (zoomu) na dynamiczny. Ja jestem przyzwyczajony do 3D. Choć po to w sumie jest lewy ekran z widokiem skrzyżowania które będzie następne. Ale taki widok zoom’owany bardziej do mnie przemawiał.

Zastanawiam się jak będzie (jest) z opcją asystenta pasa ruchu.

Jadąc w trasę ustawiam sobie wyświetlanie interesujących mnie pkt POI czyli parkingi bankomat czy stacje paliw (ewentualnie jakieś zabytki) tu tego na razie nie ma. Nie wiem też jak jest z fotoradarami i ostrzeganiem o nich na drodze czy też ostrzeganie o przekroczeniu prędkości dozwolonej.

Co do rozpoznawania znaków drogowych - rozpoznaje tylko jak widzę ograniczenia prędkości, końców tych zakazów już chyba nie. Z moim sprzętem jak widzę potrafiło odczytać znaki przy prędkości coś koło 100 km/h - czyli ta funkcja działa dość sprawnie. Zaznacza się aby apka to robiła i nic więcej nie robimy. Podczas jazdy sama zapisuje uchwycone okiem kamery znaki.

No i jak pisałem wcześniej na jednym ze smartfonów apka sie dziwnie długo uruchamia. Mam długo długo czarny ekran i po jakimś czasie pojawia sie logo i program się uruchamia. Czy to przypadkiem nie jest spowodowane ściąganiem jakichś danych z netu? U mnie działa 3G tylko.

Obserwowaliśmy to zjawiko: na niektórych smartfonach apka długo się uruchamia. Mamy to na liście.
Nic nie jest ściągane w tym czasie. Znaki końca ograniczenia są różne w różnych krajach, to też jest w obróbce.
Na rażie działa to w RFN i Rumunii. Ustawienie wyświetlania żądanych POI też jest w obróbce, to jest nadal wersja beta.

Sprawdź czy atrybutacja tego odcinka gdzie zjechałeś jest w OSM poprawna, jeśli nie, robię bug report.
Pozdrowienia,
Marek

Czy jest wersja dla Androida 2.3?

Zaczynam rozumieć, czemu aplikacja tyle waży :smiley: