Eksportałka

Hej
Przydałoby się napisać kawałek kodu i stronę, która pozwoliłaby na eksportowanie naszej mapy w bezbolesny sposób. Mam na myśli coś takiego jak jest na stronie osm.org, ale z poprawkami, np. żeby kod html do wklejenia nie zawierał przestarzałego tagu

Nikt się nie zgłosił… :stuck_out_tongue:

Na szczęście snowdog wykroił dwie godziny ze swojego snu i napisał stronę, dzięki której możecie wbudowywać wybrane mapki OSM na różnych stronach www.

Adres: http://osm.trail.pl/maptool

W najbliższych planach jest jeszcze dorobienie wyszukiwarki po adresie i poprawienie osadzania pinezki (teraz trzeba ją przeciągnąć)

Mam kilka sugestii:

  • height=“400” width=“400” w wygenerowanym kodzie powinno zostać zastąpione stylami, czyli np, style=“width: 400px; height: 400px”
  • pozbyć się tego “Powered by Leaflet” - jeśli licencja wymaga tegoż to może użyć OpenLayers?
  • tekst na dole powinien brzmieć: “Dane: OpenStreetMap, hosting: TRAIL.PL i centuria.pl”
  • dodać warunki użytkowania, bo zapytano mnie o oficjalną zgodę trail.pl na umieszczanie ich mapek na obcych stronach.

Pierwsze koty za płoty, czyli nasze mapki są już na: http://bitnisko.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=130&Itemid=201

wielka prosba do snowdoga:

Jakbys mógl zrobic do tego wersje w jezyku angielskim, to puscil bym to na inne fora.
No i dorzucic krótkie “About” tak zeby ludzie szybciej lapali, o co chodzi…
Zawsze milo jak cos z Polski wyjdzie w swiat.
Marek

Nie znam się na turystyce. Ale mógł by ktoś sprawdzić czemu w Krakowie kopce Krakusa i Kościuszki na zoomie mają podwójne nazwy. Wandy i Piłsudskiego są wpodządku.

Propozycję jeszcze jednego narzędzia. Możliwość zaznaczenie na mapie trasy wycieczki, i możliwość osadzenia jej (mapki i trasy) na stronie. Fajnie byłoby jak by trasa mogła “przyklejać” się do szlaków, podobnie jak w google do drogi.