Vorige week was ik op een locatie, eetgelegenheid in de stad met groot buitenterras, waarbij wel een oprijhelling was voor rolstoel.
En was daar met mijn ouders, die slechter ter been zijn, ik heb dan ook als ik een rondje rij meestal wheelchair=yes aan staan.
Even naar het toilet, bleek een wat stijlere smalle trap te zijn naar boven. Eigenlijk onmogelijk op deze leeftijd.
Ik had dan ook de rolstoel mee en dacht, hee, rolstoel oprijhelling, daar kunnen we even naar binnen. Gedaan, later even naar het toilet, bleek een wat stijlere smalle trap te zijn naar boven. Eigenlijk onmogelijk op deze leeftijd, toen…maar naar de HEMA.
En zo verkijk je je op een oprijhelling. Wat achteraf misschien meer voor eigen bevoorrading was.
wheelchair=limited
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:wheelchair
Dan ook een toilet taggen met wheelchair=no
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:toilets:wheelchair
Want alleen limited, zegt niet zo veel. Is dan eigenlijk nee, als je het toilet niet kan bereiken.
Maar hoe nu het bereiken van die toilets mappen. Als slecht ter been, het rollator type.
Ergens een drempeltje, dat is het probleem niet, voor en rolstoel wel, maar een hele trap is wat anders.
walking disability
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Category:Walking_Disability
Een eetgelegenheid is zo goed, als het bereik van een toilet.
En dan denk je, hoe zet ik dit in OSM.