początkowo myślałem, że problem tkwi w osmand, ale po bliższym przyjrzeniu się problemowi zmieniłem zdanie.
routing przedstawiony na poniższym rysunku jest nieprawidłowy. POwinien pójść wzdłuż czarnej ręcznie narysowanej strzałki.
odwiedziłem źródła OSM ale na tej trasie nie widzę niczego podejrzanego.
ale chyba jednak coś musi być nietak, bo osmand pokazuje dokładnie tak samo.
Tak jak napisał piottr był tam zakaz jazdy na wprost ulicą Pomorską w kierunku Al.Grunwaldzkiej w miejscu skrzyżowania z boczną nitką. Usunąłem to ograniczenie. Pozostał tylko zakaz skrętu w lewo z bocznej nitki Pomorskiej w kierunku torów. teraz powinno być dobrze.
Z obu stron przejazdu kolejowego na ulicy Gdyńskiej są szlabany(barrier=lift_gate)http://www.openstreetmap.org/browse/node/1382337780,
nie powinno ich tam być, to czy jest szlaban na przejeździe zawarte jest w samym przejeździe kolejowym.
Chociaż powinna być jakaś możliwość osobnego zaznaczenia szlabanu i przejazdu która nie powodowałaby problemów z routingiem :/, a może to błąd w osrm?
Swoją drogą nie zakładajcie że OSRM jest zawsze bezbłędny. Wielokrotnie już widziałem zgłaszane na ich stronie błędy działania, które były kolejkowane i usuwane.
Mam pytanie - ulica Lucerny się dziwnie renderuje, wiec sprawdziłem i okazało się, że technicznie to dwie nakładające się drogi, z czego druga należy do relacji autobusowej:
Ile czasu musi upłynąć, żeby routing “zobaczył” zmiany? Czekam trzeci dzień i nic się nie zmieniło (poza liczbą wypadków na drodze?).
Edycja: Odpowiem sam sobie i… ewentualnym zainteresowanym (dotyczy innej korekty).
Znak nakazu skrętu w prawo przy wjeździe na S3 “zadziałał” po około 24 godzinach.