Witam,
jestem narazie poczatkujacym uzytkownikiem osm, dlatego czasmi moge popelniac bledy.
Co do materialow z jakich korzystam to sa to materialy z Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Już jakiś czas temu w ramach swoich map dokonalem wektoryzacji tych terenow.
Teraz pomyslalem, ze moge je wczytac do osm.
Co do błedow topologicznych to staram sie by ich nie bylo, ale zawsze gdzies sie taki moze pojawic. Bede sie staral
od razu to naprawic.
Co do dziwnych tagow to tworza mi sie one automatycznie, musze jeszcze nad tym popracowac by to opanowac.
Moim celem jest mocno zaktualizowac teren wokol Zambrowa, gdybym jeszcze popelnial jakies bledy prosze o informacje.
Pozdrawiam
penny6,
witaj na Forum i w OSM w ogóle!
Na poczatku to normalne, że popełnia się błedy. Społeczność reaguje na szczęscie zazwyczaj szybko, gdyż iestnieje zawsze ryzyko, że niechcący lub z niewiedzy zepsuje się czyjąś pracę. Co do zgody w.w. instytucji, to jest ona niezbędna.
Mało tego, tagowanie adresowe też nie jest dobre, bo do każdej części składowej adresu jest przewidziany oddzielny tag. Dla porządku przypomnę, że w miejscowościach z ulicami tagowanie wygląda tak: