Działy w lesie

Czy jest jakaś konwencja na tagowanie leśnych dróg żeby zaznaczyć że to granica konkretnych działów?
Czy jest jakiś sposób otagowania punktu, żeby się pokazał np. na OSMapa topo jako nr działu?

EDIT by Z.: usunąłem spacje przed znakami interpunkcyjnymi.

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cutline

W skrócie man_made=cutline na obszarze leśnym

edit: Na drugie pytanie narazie nie znam odpowiedzi…

Moja propozycja to las podzielić na obszary leśne, czyli robimy landuse=forest dla każdego działu i dodajemy name=*. Wtedy nazwa powinna być widoczna na OSMapa. Minus tego jest taki, że sporo z tym roboty, bo las będzie nie jednym obszarem ale poszatkowanym zbiorem takich “kwadratów”.

Ja bym raczej to widział w postaci jakiejś relacji boundary. Granicami mogłyby być granice lasu, leśne drogi czy wspomniane ‘cutline’.
Dzielenie lasu na kawałki mi się nie podoba. Trzeba tylko ustalić wartość dla tagu ‘boundary’. Dodanie tego do stylu osmapa to już wtedy drobiazg (chyba).

Update: widzę że jest już boundary=forestry_compartment, to chyba będzie pasowało.

Popieram Jajcusia. Nie ma sensu dzielić lasu tam, gdzie jest granica działu - dla każdego oprócz ludzi zainteresowanych administracją las tam się nie kończy ani nic się w nim nie zmienia. Stąd mapowałbym tak, jak inne granice niefizyczne, relacją boundary.

Sytuacja ma się inaczej, gdy coś się zmienia na takiej granicy, np. wiek lub gatunek drzew. Wtedy oprócz boundary rozdzieliłbym obszary.