Weet niet of dit al eens eerder aan de orde is geweest:
Sommige winkels zoals bv Hier in Neede staan dubbel afgebeeld, aangezien er zowel een node staat als ook in het gebouw de naam is benoemd.
(zag dit bij de fietsenmaker in de OFM, bleek het gebouw geen building=yes te hebben…maar stond wel in de garmin kaart)
Hoe hier mee om te gaan ?
Kopiëer alle tags (over de POI) die wel op de node staan maar nog niet op het gebouw naar het gebouw. Gooi vervolgens de node weg.
Als er meerdere winkels in één gebouw zitten en je kunt het gebouw niet opdelen, dan moet je de tags van het gebouw naar de nodes kopiëren. En het gebouw laten staan natuurlijk
Hoe is het trouwens met de nodes welke door AND zijn geimporteerd samen met Landuse?
Bijvoorbeeld Neede heeft:
een Node Dorp (AND)
een Polylijn Woonwijk landuse=residential (moet volgens mij Dorp zijn dus Place=village mist)
een Polylijn Suburb Boundary boundary = administrative (BAG import Sebastic)
Hengelo (OV) heeft:
een Polylijn City Boundary boundary = administrative (BAG import Sebastic)
een Polylijn Suburb Boundary boundary = administrative (BAG import Sebastic)
De tweede is dezelfde als de eerste!
Hoe een Stad Stad en voorstad kan zijn weet ik niet, misschien iets te maken met Hengelse weend
Het Dorp Glanerbrug bestaat helaas niet meer in de BAG geannexeerd door Enschede denk ik)
een Node Dorp (AND)
een Polylijn Dorp landuse=residential
landuse=residential is niet de exacte begrenzing van het dorp, dus liever géén place=village toevoegen en evt de name tag verwijderen (voorkomt dubbele plaatsnamen op de kaart). “Suburb Boundary”'is geen offciële OSM tag, ik neem aan dat dat weer zo’n vage omsschrijving is van Potlatch? Het gaat erom wat er staat bij de advanced settings, admin_level=10 waarschijnlijk, dat zijn de woonplaatsgrenzen uit het BAG.
En dat snap ik dus niet, de woonplaatsgrens is de complete gemeente ?
Kijk je op jouw kaart zie je dat dit bij andere gemeentes behalve Enschede en Hengelo niet is…
Is wel altijd geweest, maar heeft volgens mij geen “dorpsrechten” meer. http://nl.wikipedia.org/wiki/Glanerbrug
Enschede is er tegen aan gebouwd de laatste jaren, maar er staan nog steeds van die blauwe borden. In BAG is alles Enschede
Wat is een officiële woonplaats ? hoop het wel, anders woon ik er al jaren illegaal…
Doe ik dit dan kan je het hele dorp niet terugvinden met een zoekfunctie in het geval van Glanerbrug, of zet je alles op een Node dan???
Een gemeente kan bestaan uit meerdere woonplaatsen, waarbij zelfs de woonplaatsgrenzen soms niet helemaal parallel hoeven te lopen met de gemeentegrens (bv een dorp dat geannexeerd is door twee verschillende gemeenten).
Als je een place=village node hebt van Glanerbrug, zal je deze terug kunnen vinden. Als je zoekt op een specifieke straatnaam in de plaats Glanerbrug, dan is dit afhankelijk van de BAG woonplaatsgrens, staat die er niet in maar is het een officieel adres, dan zou ik even contact opnemen met Sebastic of hij die ergens kan vinden in het BAG.
Het is bij vragen als deze handiger als je vertelt waar je die omschrijving “Suburb Boundary” gelezen hebt. “place=suburb” is namelijk niet hetzelfde als “Suburb Boundary”. En er is geen punt, geen vlak en geen relatie met place=suburb voor Hengelo.
Men gaat naar openstreetmap.org
Klikt op map, typt Hengelo in het zoekveld daarna op zoeken en voila… Er verschijnt een lijst waaronder ook een suburb.
Kan kloppen dat er niets te vinden als place=suburb voor Hengelo is nl een stad…
Maar snap sowieso de logica hierachter niet, dus ga maar gewoon verder met wegen intekenen
Die nominatim plakt een bepaald labeltje aan de admin_levels, moet je je niets van aantrekken want voor ieder land is dat weer anders.
Wil je meer weten over die structuur dan kan je hier kijken: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Admin_level
Het dorp Glanerbrug valt inderdaad onder de woonplaats Enschede in de BAG, ook kan ik geen oude records van Glanerbrug in de BAG terug vinden, dus is het vermoedelijk nooit een zelfstandige woonplaats geweest.
Tot 1934 wel, toen is de Gem. Lonneker waar Glanerbrug toe behoorde “geannexeerd” door de Gem. Enschede. (In het Kadaster is het nog steeds Kadastraal Gem Lonneker).
Ook is toen het vliegveld Twente ontstaan.
Uit de plaatsnamengids:
Maar kijken we dus in de BAG, dan klopt het wel en is het geen woonplaats… zo kom je door OSM toch nog het e.e.a te weten
Een Foto uit de oude doos…Haring happen aan de grens, doen de Duitsers nog steeds …
Ben er eens dieper ingedoken en ik denk dat tijdens batch import Deze plaatsen zeker een naam tag op hun landuse hebben gekregen. (nee, ik noem geen namen … vroeg me al af waar jullie kennis toch vandaan kwam )