Przeglądając dziś osm natrafiłem się na dość dziwną sytłację jak dla mnie. Ktoś naniusł jako w budowie drogi które są przewidzine w MPZP, których termin realizacji jest bliżej nie określony. Czy to ma jakiś sens? http://www.openstreetmap.org/#map=17/50.01974/20.05459 > 25KDD
Jest highway=proposed, a to jednak nie to samo, co highway=construction ;). Dla kogoś, kto mieszka w okolicy lub ma taki zamiar może to być cenna informacja…
Dyskutowaliśmy już o czymś takim, według mnie takie drogi obowiązkowo powinny mieć źródło oraz inne informacje (url itd) aby łatwo było o weryfikację.
Drogi bez tego kwalifikują się właściwie do wywalenia (choć jeszcze nie usunąłem żadnej takiej).
Owszem. Z drugiej strony dla wszystkich innych to może być myląca informacja – ilu przypadkowych użytkowników patrzy na legendę mapy? Jakkolwiek jest to cenna informacja i warto ją mieć, może niekoniecznie powinna być renderowana na domyślnej mapie.
Tak, wiem, Mapnik vel. Carto ma być z założenia mapą dla mapujących – tylko dlaczego w takim razie jest domyślną na osm.org i dlaczego nie zawiera tak wielu informacji dla mapujących potrzebnych?
Raczej - miał być i kiedyś był, ale z czasem się to rozmyło. A ja nadal bym chciał takiej ogólnej mapy “roboczej” - a najlepiej żeby można było także sobie dostosować wygląd dla czytelności (powiedzmy, że to by już robił mój komputer nakładając na dane odpowiedni MapCSS).