Drogi lokalne zamiast tracków

Ludzie ogarnijcie się ze wstawianiem wszędzie gdzie się da dróg zamiast tak jak jest w instrukcji dróg gruntowych czyli tracków oraz tracktype grade1-5.
Przed chwila patrze na mapę, a … wszystkie drogi są lokalne na zadupiu za przeproszeniem, żadnej gruntowej. W jaki sposób mam na gpsie odróżnić? Jak ide z buta nie jest mi to potrzebne, ale rowerem nie mówiąc samochodem jest istotne. Po to są kolory linie, również przerywane i gps to ogarnia. Ale wówczas kiedy to się prawidłowo określa, a nie nasz region rozwinięty nie ma dróg gruntowych.
Znajomy obcokrajowiec który jeździ z gpsem, jak chce skręcić w coś co ma być drogą a jest ścieżka plus mówi tylko what the fuck co jest.

Prosimy link ze wskazaniem miejsca.

Jest prośba o zmianę tematu na bardziej merytoryczny. Mogę zmienić na “Drogi lokalne zamiast tracków”, ale chciałbym potwierdzenie od autora wątku, żeby potem nie szukał, gdzie jest jego wątek.

Z drugiej strony, jeśli autor sobie ulał i już się nie odezwie, to może lepiej wątek po prostu usunąć?

highway=track to dojazd do pola/lasu a nie droga gruntowa

to czy droga jest gruntowa czy nie zawarte jest w tagu surface

Jak GPS czy nawigacja tego nie ogarnia to jest to problem GPSa.

https://www.openstreetmap.org/way/537531529/history

EDIT:
I to ma oczywiście związek z pewną uwagą - https://www.openstreetmap.org/note/877768

Jeśli chodzi o wyświetlanie nawierzchni dróg, to od miesięcy się wykluwa, na razie autor przetestował różne metody i czeka na inne zmiany w kodzie:

https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/2640

Czas lepiej poświęcać na edytowaniu niż poprawianiu, i gadaniu z Tobą o ulewaniu.

Jest tego zbyt dużo, więc problem jest generalny. Np. użytkownik maraf24 wstawia w środku lasu drogę niesklasyfikowaną pomimo że jest sklasyfikowana i otagowana.

Tutaj masz link do instrukcji https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:tracktype

Wg tego co zostało napisane żadna droga w Polsce nie będzie truckiem.

Wy tekstem że to jest problem GPSa to mnie rozsmieszyłeś. Wprowadzone dane ogarniane są wszędzie to tylko użytkownicy ograniczają zasób informacji i z pięciu możliwości ograniczają się do jednej.

aha zapomniałem

Pozdrawiam wszystkich użytkowników, którzy edytują miejsca gdzie nie byli a prawdopodobnie nigdy nie byli :smiley:

Pytanie konkursowe: czym różnią się te drogi? Pozdrawiam edytorów zawodowców :smiley:

highway=unclassified jest normalną drogą, która w hierarchii dróg leży pomiędzy highway=tertiary a highway=residential. I zupełnie nie ma ona nic wspólnego z polskim pojęciem drogi niesklasyfikowanej. Jeśli nie wiesz takich podstawowych rzeczy, Twoje obrażanie innych tutaj jest po prostu śmieszne i żenujące zarazem.

Co masz na myśli? “truckiem” nie ma sensu bo coś takiego nie istnieje, “trackiem” też nie ma sensu bo w Polsce wiele jest dróg dojazdowych do pól i lasów.

Nie łapcie Kolegi za słówka. Potwierdzam ten problem. W miejscach gdzie mapuje również znajduję drogi unclasified lub residential (przerobione z tracków) w środku, jak to kolega określił, zadupia. A w zmianach tych przoduje znany tu na forum user. Nicka nie podaję celowo, bo nie chcę wchodzić w jakieś bezsensowne polemiki.