Droga tymczasowo zamknięta

Dzień dobry wszystkim, pierwszy post.

Jest sobie pewna droga http://www.openstreetmap.org/way/187659613, nad którą akurat budują fragment mostu. Niby nic szczególnego, bo budują już od półtora roku i jeszcze drugie tyle będzie to trwało, ale chodzi mi o to, że od czasu do czasu droga ta jest zamknięta (nie cała, a jedynie na małym kawałeczku pod wspomnianym mostem). Tak jest i teraz. Teraz będzie rozbiórka, a potem budowa drugiej nitki mostu. Droga będzie zamknięta kilka tygodni, potem na kilka tygodni otwarta (z ruchem wahadłowym), a potem znowu zamknięta.

I ja, ponieważ czasami tamtędy przejeżdżam rowerem jadąc z kolegami na piwo, mam mniej więcej dokładne dane o tej przejezdności dla samochodów. I pomyślałem sobie, żeby tą wiedzą o aktualnym stanie podzielić się, a może i nawet stan nieprzejezdności dla samochodów jakoś oznaczyć na OSM.

Jako że mój dorobek jest dosyć skromny, proszę o wytyczne bardziej doświadczonych kolegów, aby moje zmiany przyniosły więcej pożytku niż szkody.

Adrian S.

nie ma w tym względzie konsensusu poza tym by takich zakazów nie dawać na standardowych tagach wcale chyba żeby droga miała być zamknięta na rok http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=26495

można działać jak w tej propozycji, ale nie wiem czy jakaś nawigacja z nich korzysta. Pewnie żadna skoro to tylko propozycja. http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/temporary