Doświadczenia z długiej trasy z OSM

MapFactor Free to jest zamknięte oprogramowanie, a przynajmniej nigdzie nie znalazłem informacji, że można zrobić sobie własne mapy. W kraju takim jak Polska, gdzie sieć drogowa jest zaniedbana, routing zwykle trzeba dostroić ręcznie. Np. wskazać, które drogi są lepsze, mimo identycznych kategorii. A producent MapFactor nie musi być zainteresowany optymalizacją danych OSM, jeżeli wersja Free pełni jedynie rolę demo, mającego zachęcić do zakupu mapy komercyjnej.

Dokładnie tak.

Co do dostrojenia dróg, ważna jest kategoria smoothness której praktycznie nie używamy. Wystarczylo by mieć aplikację mierzącą oprócz tracku gps także wstrząsy na drodze i smoothness można by generować półautomatycznie atrybutację dróg.

A opcja “zezwól na zawracanie” wyłączona?

Sprawdzałem obydwa przypadki. Generalnie wyznaczanie trasy jest dziwne. Ponieważ nie można u nich spojrzeć na algorytmy, trudno wnioskować jak do tego dochodzą.

W Stanach odbierałeś bo te satelity do korekcji umieszczone są na orbicie geostacjonarnej a USA są bliżej równika więc taki satelita jest wyżej na niebie. Z Polski też są widoczne tylko dosyć nisko nad horyzontem więc łatwiej o przeszkodę w widoczności. Wielokrotnie zdarzało mi się odebrać sygnał korekcyjny w Polsce nawet leciwym Legendem HCx tylko warunkiem była dobra widoczność horyzontu. No i łatwo było ten sygnał utracić…

Jak to pisałem, to pamiętałem, że już widziałem coś w tym stylu. Dziś udało mi się to odgrzebać. Niestety nie jest to narzędzie, ale myślę, że to dość wartościowa informacja:
http://www.openstreetmap.org/user/mvexel/diary/21270