Dostosowanie Nominatim do polskich admin_level

Dokonałem kilku zmian w Nominatim dostosowujących go do polskich admin_level:
https://github.com/esyscoder/Nominatim/commit/e94727fabc706606a3f5b5ac0e55f1111ec4d56b

Serwer testowy dostępny jest tutaj:
http://nominatim-dev.esysosm.pl/search.php

Problem był w wykrywaniu wiosek jako dzielnic:
Wersja bez poprawki:
http://nominatim.openstreetmap.org/search.php?q=grzybowo%2C+ko%C5%82obrzeg&viewbox=15.43%2C54.18%2C15.55%2C54.14

Wersja o poprawce:
http://nominatim-dev.esysosm.pl/search.php?q=grzybowo%2C+ko%C5%82obrzeg&viewbox=15.43%2C54.18%2C15.55%2C54.14

Prosiłbym o uwagi i zgłaszanie błędów.

A nie lepiej by polskie admin_level dostosować do tych stosowanych gdzie indziej? Według https://github.com/twain47/Nominatim/issues/101 “Nominatim takes the classification from the admin_level=10 tag which in most countries means suburb. Poland seems to be an exception.”.

Jeśli nie ma naprawdę dobrych powodów to lepiej nie robić wyjątków z którymi będzie musiało sobie radzić każde narzędzie do przetwarzania danych.

o ile pamiętam z dyskusji o granicach problem był w zawiłościach naszego prawa, gdzie sołectwo może być zdefiniowane w ramach miasta i być jednostką poniżej dzielnicy. Zresztą wiele krajów ma strasznie namotane już na etapie odpowiedników naszych województw, czy powiatów i automaty to powinny uwzględniać - więc nie wiem czy jest sens narzekać akurat na różnice w tagowaniu dzielnic :stuck_out_tongue: Zresztą nasze tagowanie było tak pomyślane, iż nawet jeżeli automat nie jest dostosowany do uwarunkowań lokalnych to przy braku level 10 powinien wziąć do przypisania level wyżej - czyli i tak i tak trafi na właściwy (bo wsi w miastach zdefiniowanych nie ma).

Problem polega na tym, że granice wioski admin_level=10 przy place=village są traktowane jako dzielnice. Więc dla zwykłych ludzi patrzących na odpowiedzi Grzybowo jest dzielnicą Koloni Stary Borek, co jest nie prawdą. Problem też pojawia się gdy punkty wioski nie są połączone z granicą tej wioski co daje podwójne wyniki.

Na ustalenia i dane na mapie nie mam wpływu, więc poprawiam Nominatim :slight_smile: