Ik heb een tijdje terug osm geïnstalleerd op mijn Garmin. Ik had Nederland er op gezet en alles leek te werken. Alleen als ik een adres wilde intikken dan vroeg de Garmin niet om een land, zoals toen de officiële software er op stond, maar om een provincie. En daarna wist ik het niet meer. Ik heb toen de verouderde kaart er weer op gezet.
Maar het lijkt me toch dat ik iets verkeerd heb gedaan, want ik kan op dit forum niet dezelfde klacht vinden (of ik heb niet goed gezocht).
Het is volgens mij de meest gestelde vraag/wens bij de osm garmin kaarten die helaas nog steeds niet is opgelost.
Dit probleem doet zich ook voor op andere modellen met touch screen zoals Oregon en Dakota.
Voorlopig moet je het doen met het zoeken via de pois of gewoon op de kaart klikken.
Ook bij de 60? Het schijnt ook nog uit te maken of je een voorgebakken gmapsupp installeert of je de kaarten via mapsource overbrengt. In dat laatste geval maakt die een index file aan waardoor je mogelijk met de oudere units wel kan zoeken op adres?
Er wordt BaseCamp bedoeld, en dat is voor de nieuwe GPSen zoals de Oregon. Bij mij in de handleiding staat in ieder geval dat je BaseCamp moet gebruiken, en niet Mapsource, omdat de gegevens zoals waypoints (?) op een ander manier opgeslagen worden.
Oeps, BaseCamp natuurlijk.
Is overigens welk een veel meer state of the art progaramma waarmee je eenvoudig een track database in een mappenstruktuur kunt opbouwen. En dat heb ik bij mapsource nog niet zien gebeuren.
Kan me alweer vergissen hoor. ;-(
Klopt wel maar ik mis ook iets in basecamp. Ik kan niet alle routing opties vinden in Basecamp. Zo mis ik het rijtje van te vermijden items als : Tolwegen, onverhard etc. Of zie ik iets over het hoofd?
Ik kan bij mijn Oregon 450 beide programma’s gebruiken, zowel mapsource als Basecamp. De laatste wordt wel aangeraden voor outdoortoestellen zoals de Oregon. Alleen ik heb dus het probleem dat Basecamp heel vaak crasht als ik de openfietsmap er op open heb staan. Het probleem met provincies heb ik nog niet, maar ik heb ook niet heel Nederland van OFM erop staan. Wel ook andere kaarten.
Dat probleem met de provincies heb je waarschijnlijk niet omdat ie dan de City Navigator ofzo gebruikt als die ook op je GPS staat (ook al staat die uitgeschakeld). Als je alleen de ofm erop hebt kan die waarschijnlijk geen adressen vinden via de zoek adres optie en kom je niet verder dan de beruchte provincie vraag