Dlaczego na stronie osm.org nie ma linka do forum??

Tak jak napisałem w tytule - dlaczego na stronie osm.org nie ma linka prowadzącego do forum? Mało tego - jeśli ktoś ma w przeglądarce ustawiony język polski, link powinien kierować do polskiego subforum, a nie do całości.

Spojrzałem z punktu widzenia kogoś potencjalnie zainteresowanego mapowaniem OSM na stronę osm.org. I co widzę?

  • Centrum pomocy - klikasz i przenosi cię na stronę, gdzie wszyscy naparzają w języku Szekspira
  • Dokumentacja - klikasz i przenosi cię na stronę, gdzie wszyscy naparzają w języku Szekspira. Jeśli masz szczęście, zauważysz ten malutki link prowadzący do języka polskiego
  • Blogi wspólnoty - klikasz i trafiasz na jakieś losowe bełkoty w różnych językach. Poza tym samo słowo “wspólnota” brzmi dla mnie jak “sekta”, serio.

Reasumując - ktoś, kto usłyszał o OSM przypadkowo i zajrzał na osm.org stwierdza, że to jakiś obcy projekt i polska społeczność nie istnieje. Dlatego proponuję, żeby na stronie osm.org pojawił się link do forum, jak przystało na projekt społecznościowy, bo przez to możemy stracić pewien odsetek potencjalnych mapujących.

Dlatego nowicjusze powinni przypadkiem się dowiadywać o openstreetmap.pl a nie .org. Natomiast strona openstreetmap.pl powinna zawierać na głównej w centralnym miejscu krótki filmik w stylu podobnym do stylu Google wypuszczającego nowy produkt, filmik omawiający co to jest po co itd. Dzisiejsza młodzież rozmawiająca równoważnikami zdań, może stracić motywację zanim tę treść wyczyta i zrozumie.

Sluszne pytanie Zbigniew.
Robimy zmasowany atak z pytaniami do OSMF?

Ja proponuje aby jeszcze wiki od razu przenosiło do wersji polskiej i żeby logo osm na wiki na polskich stronach też przenosiło do polskiej wersji strony głównej.

To chyba można by zgłosić na https://github.com/openstreetmap/openstreetmap-website - najlepiej od razu jako pull request.

(cytat z https://github.com/openstreetmap/openstreetmap-website/pull/498))