Dlaczego jest tak mało granic?

Aha, czyli nie dawać boundary=administrative? a jeśli ulica jest granicą, to zamiast rysować nową linię lepiej dodać do niej relację? Tylko co jeśli jedna strona ma inną nazwę i numerację od drugiej? Rysować dwie drogi i granicę pomiędzy? źle się wyrenderuje…

Tak, ale tylko w sytuacji, kiedy granica biegnie DOKŁADNIE w osi jezdni. Czasami granica biegnie rowem a rysujący może wyciągnąć błędny wniosek, że idzie po ulicy.
Uściślając jeszcze: drogę dodać do relacji, odwrotnie się nie da :slight_smile:

O dżizas… Ja bym wybrał tylko jedną nazwę dla takiej ulicy. Którą? Nie wiem :slight_smile: Można użyć też średnika… name=Graniczna;Polna

Ja nie daję, ale niesie to pewne ryzyko, że przyjdzie jakiś “mądry” z Potlaczem i wywali, bo nie skuma co to jest.

A propos przerysowywania granic: pewien mapowicz w prywatnej wiadomości wyjaśnił mi, że granice administracyjne rysuje ręcznie w oparciu o granice z EMUiA. Możemy korzystać z tego źródła?

Przy okazji: gorąco namawiam do dodawania tagu source=*, szczególnie w przypadku, gdy dane nie pochodzą z terenu ani z Binga. Poza tym uważam, że występujące gdzieniegdzie source=BIP jest zbyt mało precyzyjne. :slight_smile:

W czasie walnego zebrania pytalismy o EMUiA Pana Prawnika i na razie nie dostalismy odpowiedzi, ale dotychczas zakladalismy, ze mozemy te ewidencje wykorzystac bo nie znalezlismy nic co by przeczylo zasadom wykorzystania ustalonym w UDIP. Pytanie tylko czy w EMUiA sa granice gmin i powiatow.

Pewien user (moze ten sam) przerysowal ogromna ilosc granic z warstw Geoportalu i pewnie DWG bedzie musialo je zredagowac. Oczywiscie nie podaje on zrodel w samych danych ani w tagach changesetow i uzywa mylnych komentarzy dla changesetow.

Czy ktos z Was sledzi jak na chwile obecna wyglada pokrycie granicami administracyjnymi Polski?
Zdaje sie ze gdzies to mozna bylo obejrzec?

http://osmapa.pl/w/admin/?ol=PWN

Dzieki za przypomnienie. Wyglada niezle.
Mozna pokusic sie o robienie bardziej profesjonalnej wyszukiwarki w oparciu o area :slight_smile:

Witam!
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Granice - czy ktoś jest w stanie uzupełnić brakujące dane dotyczące gmin?
Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!