Dane usunięte przez bota, które nie powinny zostać skasowane.

Pojawiły się raporty że bot usuwa więcej niż powinien.
Np dane dodane od zera przez kogoś, a potem poprawione przez non-CT.
Chciałbym ustalić na ile to jest powszechne zjawisko.
Wie ktoś jeszcze o jakichś takich obszarach?

Przykład to taki proces:
http://osm.mapki.com/history/way.php?id=71737014

Długo by wymieniać. Jeden przykład podałem w innym wątku.

Ten chyba już forwardnąłem na osm-dev.
Jeśli jest tego więcej to może warto zebrać po jednym przykładzie z każdego obszaru i zobaczyć może pod presją ilości skasowanych danych autorzy przynajmniej uwzględnią to przy kasowaniu drugiej części Polski.
Nie wspominam o przywróceniu, bo nie wiem na ile te dane nie zostały już zmapowane.

Ta droga czasem nie powstała w wyniku przecięcia drogi na non-CT?

Już na liście wyjaśniono że jeden z punków na których opierała się droga jest non-CT i przez to droga znika.

Nie było tam takich punktów.

Moje stwierdzenie odnosiło się do wyjaśnienia dla przypadku
http://osm.mapki.com/history/way.php?id=71737014

Nie no to już przesada, przecież nie da się inaczej pociągnąć drogi od zera. Jak jedynie przecinała to powinni taki punkt oszczędzać. Przecież jakby tej drogi nie było to by ją dorysował, albo chociaż naniósł punkt przecięcia. Trochę logiki. Drogę niekoszerną niech sobie wywalą ale punkt należący do innej - to IMO nadgorliwość.

Dla mnie nadgorliwością jest wywalanie noda którego jedyną cechą są koordynaty. W momencie, gdy one się zmieniają to obiekt przestaje mieć cokolwiek wspólnego z pierwowzorem (poza historią i ID)

I mam wrażenie, że takie węzły nie są usuwane. Remapując pozostałości po działaniu bota natknąłem się wielokrotnie na całe łańcuchy węzłów, które ewidentnie były częścią jakiejś drogi. Nawet, śledząc ich bieg, często można dojść której i ją w ten sposób przedłużyć. Podejrzewam, że są to właśnie poprzesuwane węzły, które jakiś agreer np. dopasował do swoich śladów. Ale droga wyleciała, bo była z importu.

A ja myślę, że są to węzły dodane przez któregoś CT-akceptora przy okazji poprawiania drogi.

Dodane lub przesuniete. Przesuniete wezly, bedace czescia drogi nie sa usuwane (natomiast ich kolejnosc wewnatrz drogi moze zostac przywrocona do wczesniejszego stanu przez co powstaja kwiatki). Chyba to juz gdzies bylo wyjasniane na forum.
Jest to lekko zagmatwane i chyba nie istnieje idealne rozwiazanie.

Znalazłem taki kwiatek na 451 w Namysłowie; szkoda, że już poprawiłem, bo mógłbym zademonstrować :slight_smile:

No do ciężkiej cholery, ręce opadają - nie wiem czy mi się będzie chciało robić od nowa. Dziergam od dłuższego czasu Skarżysko-Kamienną i okolicę, wczoraj zacząłem robić granice miasta, a tu dzisiaj widzę że nie ma nawet granicy województw, nie ma lasów, rozwalone residential areas, poznikały ulice (tyle zobaczyłem na szybko), za to pojawiły się jakieś puste nody i bezsensowne linie. O ile dobrze doczytałem to kwestie prawne i poleciały dane UMP, zgadza się?

Jak by nie było, z mojego punktu widzenia to krok wstecz. Jest sens brać się za odtwarzanie, czy mam jeszcze czekać aż coś więcej poleci?

Nic juz nie poleci. A jesli poleci to stworzymy sprawna infrastrukture dla FOSM bo taka mozliwosc istnieje.

To jest cos ze trzysta kroków wstecz delikatnie liczac. Mysle ze mapa jest obecnie w stanie z roku 2010. Oczywiscie to subiektywne odczucie, nie mamy jeszcze statystyk (wkrótce beda). Jednakze z tego co widze (a jestem wkurzony jak sto smoków), sytuacja ma jeden malenki a jednak istotny plusik: Jakosc danych (precyzja) tworzonych na podstawie Bing jest lepsza niz ta z GPS a na pewno daje wieksza precyzje niz to, co bylo z ump.

Oczywiście. Zauważyłem, że pokrycie Binga jest i przy okazji nie mogłem się powstrzymać i naprawiłem trochę rzekę Kamienna :slight_smile:

Niestety Skarzysko-Kamienna bylo skazane na demolke :frowning: Kiedys niejaki mariouche zaczal importowac okolice z UMP i potem ja to przejalem bo wydawalo mi sie, ze zrobie to lepiej od niego.

Wczesniej byly tam jakies ulice, przydaloby sie stworzyc pliki .osm z danymi ktore zostaly usuniete w trakcie importow z UMP lub przez osoby ktore odrzucily ODbL.

@ Mariusz Adamski

Dzięki. :slight_smile: Rz. Kamienną też będę musiał priorytetowo odtworzyć, bo tu i ówdzie stanowi granicę miasta.

@ balrog-kun i ogólnie do wszystkich

Jak przeglądam wpisy innych to chyba jednak ze Skarlandem nie jest najgorzej… Swoją drogą, ciekawe że ostały się ulice, dla których jak wół stoi że source=ump.

Co znajdę to po prostu wywalam ulicę i dodaję od nowa. Nie wiem czy to coś da. Nigdy nie wnikałem w strukturę danych - może jak coś dodam jeszcze raz sam to już będzie “moje” mimo, że współrzędne są (prawie) te same.

Jeśli żadne gówniane boty nie będą mi już bruździć to sobie poradzę - znam miasto na tyle dobrze, że w większości przypadków wystarczą mi zdjęcia Binga, a co potrzeba to obczaję z bliska w terenie.

Kieruję zatem ku “górze” środkowy palec i oddalam się robić swoje.