Dane dla UMP

Witajcie!

Wspó?prac? z UMP zako?czy?em na zg?aszaniu danych do FlySpry w postaci gpx. Po nie przebiciu si? przez zagadnienia techniczne edycji UMP zacz??em edytowa? OSM. Najpierw Potlach, teraz JOSM. Moj? dewiz? w obu wypadkach jest wprowadzanie danych opartych na moich trackach GPS b?d? moim w?asnym do?wiadczeniu wyniesionym z obecno?ci w danym miejscu.

Wi?ksz? cz??? czasu do turystyki u?ywam UMP, które nadal jest znacznie bardziej szczegó?owe na polskiej prowincji ni? OSM. Sporadycznie GPMap?, któr? kupi?em OEM razem z GPSem. Jestem wdzi?czny ch?opakom z UMP za ich robot? i chcia?bym im pomóc. Ustali?em z Alfredem, ?e zg?aszanie im GPX jest dla nich do ?ykni?cia. Jednak wola?bym nie zg?asza? im ca?ych moich tracków bez obróbki, tylko moje changesety i tu potrzebuj? waszych sugestii, a by? mo?e i pomocy.

JOSM potrafi pi?knie zapisa? OSM wyj?ty z changsetu jako GPX, ale gubi w?z?y, które s? wskazane w danym pliku OSM, ale de facto w nim nie figuruj?. Dla przyk?adu. Kiedy skonwertowa?em changeset 2032611 skasowa?o drogi 38524501 i 38524502.

Czy macie jaki? sposób aby JOSM doci?gn?? brakuj?ce informacje do otwieranego OSM?
Czy znacie jak?? drog? z linii komend (OSM tools w perlu, b?d? pytonie) nie posiadaj?c? wspomnianej wady JOSMa?

Pozdrawiam.
Kacper

Ja podobnie, ale nie wystarczajaco zeby zmusic sie do wysylania kazdej zmiany do obydwu projektow, a zwlaszcza nie chcialbym miec do czynienia w dwudziestym pierwszym wieku z CVSem :slight_smile:

Changesety sa w nieco innym formacie niz normalne pliki zapisywane i odczytywane przez JOSMa i zmuszenie JOSMa do traktowania ich sensownie to troche beznadziejna sprawa. Latwiej bedzie Ci chyba sciagnac obszar, zaznaczyc w JOSM dodane albo zmodyfikowane obiekty, skopiowac i wkleic na nowy layer, wtedy beda na tym layerze wszystkie “podobiekty” potrzebne ludziom z UMP do dodania. Jesli masz duzo nowych obiektow, to zeby zaznaczyc wszystko co nie zostalo jeszcze wgrane do bazy wystarczy wyszukac “id:0” (ctrl+f czyli wyszykiwanie, i wpisujesz id:0)

Format changesetu jest fajniejszy niz GPX do wysylania zmian bo widac w nim co jest dodawane, co modyfikowane a co usuwane.