Czy usunąć ślad proj. drogi S10, na który autor nie umie podać źródła?

Chodzi o ten obiekt: https://www.openstreetmap.org/way/549054994 oraz ten dodany w tej edycji: https://nrenner.github.io/achavi/?changeset=54918090

Napisałem wiadomość do autora tych zmian, użytkownika Perimex pytając o źródło danych, w odpowiedzi otrzymałem informacje, że:

(pisownia oryginalna, zapewne chodziło o “analiza myślowa”.)

Kiedy napisałem, że moim zdaniem takie dane nadają się do usunięcia otrzymałem odpowiedź:

Poza tym jeszcze taki argument:

Przecież projektowane i planowane drogi są wyświetlane choćby tutaj: http://osmapa.pl/w/dostepnosc/ oraz na mapie humanitarnej, także nie jest to takie nieszkodliwe, jakby autor uważał.

Mógłbym prosić o opinie w tej sprawie?

Perimex jest wątpliwej jakości edytorem, w przeszłości wykazywał się “fikcją mapową” i odpornością na argumenty społeczności (upierał się np. przy odwzorowaniu droga powiatowa → highway=tertiary, co jest błędną koncepcją w OSM).
Moim zdaniem, możesz wywalać. Poczekaj jednak na opinie innych, może ktoś wypowie się co do tej S10.

Kolega Perimex dostał namiar na uMap, z informacją o o gotowości odpowiadania na pytania, a nawet ofertę wsparcia w przeniesieniu jego koncepcji autorskich do uMap. Właśnie po to, żeby nie umieszczał swoich koncepcji autorskich na głównej mapie.

Zatem jeśli nie podaje źródeł oraz pisze o dywagacjach i analizie myślowej, to droga pewnie do usunięcia i obawiam się, że poparcie dla kolegi Perimexa jako koordynatora OSM na Pabianice było jednak błędem.

“Spokojnie to tylko dywagacje, zresztą podkłady satelitarne są wymieniane więc to jest analiza myłsowa.” - prywatne dywagacje bez źródeł są do natychmiastowego skasowania.

Zapytałem się w https://www.openstreetmap.org/changeset/54957688#map=11/52.4370/20.8705 bo nie widzę by to było publicznie dyskutowane (plus, jeśli nie przestanie to takie dyskusje przydadzą się w zgłoszeniach do DWG).

Na mapie jest wiele takich jego “autorskich koncepcji”. Ostatnio nawet edytował fragment trasy N-S w Radomiu i zmienił na swoją “autorską koncepcję”, mimo że projekt budowlany jest już gotowy, a przetarg na budowę ogłoszony…

A to nie było już w kwietniu? https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=641305#p641305
Wtedy to był istotny problem, bo koncepcje robił jako highway=construction. Przejście na proposed to jednak duży postęp.

To jak najbardziej było w kwietniu.

I mamy potwierdzenie w http://www.openstreetmap.org/changeset/54989515#map=19/51.66881/19.37588

Poprosiłem o zaprzestanie dodawania fikcyjnych projektów.