Napisałem wiadomość do autora tych zmian, użytkownika Perimex pytając o źródło danych, w odpowiedzi otrzymałem informacje, że:
(pisownia oryginalna, zapewne chodziło o “analiza myślowa”.)
Kiedy napisałem, że moim zdaniem takie dane nadają się do usunięcia otrzymałem odpowiedź:
Poza tym jeszcze taki argument:
Przecież projektowane i planowane drogi są wyświetlane choćby tutaj: http://osmapa.pl/w/dostepnosc/ oraz na mapie humanitarnej, także nie jest to takie nieszkodliwe, jakby autor uważał.
Perimex jest wątpliwej jakości edytorem, w przeszłości wykazywał się “fikcją mapową” i odpornością na argumenty społeczności (upierał się np. przy odwzorowaniu droga powiatowa → highway=tertiary, co jest błędną koncepcją w OSM).
Moim zdaniem, możesz wywalać. Poczekaj jednak na opinie innych, może ktoś wypowie się co do tej S10.
Kolega Perimex dostał namiar na uMap, z informacją o o gotowości odpowiadania na pytania, a nawet ofertę wsparcia w przeniesieniu jego koncepcji autorskich do uMap. Właśnie po to, żeby nie umieszczał swoich koncepcji autorskich na głównej mapie.
Zatem jeśli nie podaje źródeł oraz pisze o dywagacjach i analizie myślowej, to droga pewnie do usunięcia i obawiam się, że poparcie dla kolegi Perimexa jako koordynatora OSM na Pabianice było jednak błędem.
“Spokojnie to tylko dywagacje, zresztą podkłady satelitarne są wymieniane więc to jest analiza myłsowa.” - prywatne dywagacje bez źródeł są do natychmiastowego skasowania.
Na mapie jest wiele takich jego “autorskich koncepcji”. Ostatnio nawet edytował fragment trasy N-S w Radomiu i zmienił na swoją “autorską koncepcję”, mimo że projekt budowlany jest już gotowy, a przetarg na budowę ogłoszony…