Czy światła w Polsce mają gdziekolwiek dotykową informacje o stanie?

Są światła uliczne w Polsce z komunikatem głosowym/dźwiękowym czy jest zielone czy czerwone dla pieszych.

Ale czy w Polsce pojawiają się też takie z informacją dotykową? (może być to wibrujący element lub obrotowy, zazwyczaj pod przyciskiem wzbudzającym zielone dla pieszych).

Może to wyglądać jak np. https://raw.githubusercontent.com/westnordost/StreetComplete/master/app/src/main/res/drawable-hdpi/vibrating_button_illustration.jpg

Czemu się pytam? Bo pojawiło się takie zadanie w SC i zastanawiam się czy ma ono jakikolwiek sens w Polsce.

Przynajmniej część przycisków w Warszawie wibruje jeżeli wciśnie się guzik od spodu, są też urządzenia przy przejściach z symbolem osoby z laską i, jeżeli mam dobre informacje, ich jedynym zadaniem jest wibrowanie, bo nie wysyłają żądania zmiany światła. Nigdzie w Polsce nie widziałem zewnętrznych elementów ruchomych obecnych np. w Wlk. Brytanii.

“W Poznaniu wykorzystywane są nowoczesne przyciski dla pieszych o poszerzonej funkcjonalności. Informują one o topografii przejścia, liczbie pasów ruchu do pokonania i kierunku, z którego nadjeżdżają auta. Posiadają one również znacznie większą powierzchnię przycisku przyjmującego zgłoszenie pieszego oraz funkcję wibracji, powiadamiającą o nadawaniu zielonego światła. Tego rodzaju przyciski funkcjonują obecnie w kilkunastu miejscach w mieście i są instalowane w kolejnych.”

https://tenpoznan.pl/poznan-w-miescie-powstaja-kolejne-przejscia-dla-pieszych-z-sygnalizacja-akustyczna/

Dzięki wielkie! To teraz wiem że w Polsce też to występuje.

Tak, zadanie ma jak najbardziej sens. Obawiam się tylko, że może ono mieć stosunkowo wysoki odsetek błędnych odpowiedzi, bo dla osoby niezaznajomionej te urządzenia mogą się niczym nie wyróżniać.

Jest w miarę sensowny opis ze zdjęciem, mam nadzieję że ludzie ogarną.