Czy jest sens promowania OSM wśród turystów?

Ja co do pierwszego wpisu.

Ja zwiedzam bardzo intensywnie kraj i kraje ościenne. Głównie korzystam z mapy OSM.org więc i jadę tylko rowerami około 10 000 km rocznie. Dla mnie to mapa podstawowa przez co też ją zaczełem od niedawna rozwijać aby ktoś tak jak ja mógł korzystać turystycznie z niej dobrze.

Mnie mało interesują drogi dla auto i nawigacja samochodowa z OSM a tylko POI i miejsca oraz obszary turystycznie ciekawe.

Obecnie jest to lepsza mapa niż Google maps dla mnie. Brakuje w niej bardzo wiele ale z czasem będzie tego coraz więcej jak znajdą się ludzie z takimi zainteresowaniami

Jak najabardziej jest dobra więc dla turystów.

  1. Zamiana oznaczeń szlaków pieszych z rowerowymi względem oznaczeń domyślnych wprowadza moim zdaniem niepotrzebne zamieszanie - można było dać wyraźne kropki dla szlaków rowerowych i cieńsze linie przerywane dla szlaków pieszych ;).
  2. U mnie działa koszmarnie wolno - nie wiem, czy to wina serwera, czy mojego łącza, czy mojego komputera (ale jeśli to ostatnie to raczej niewiele osób ma szansę przeglądać tę mapę w sensowny sposób).
  3. Po kliknięciu szlaku pokazuje się na razie tylko jego nazwa, symbol i długość? Chcemy więcej ;).

Ogólnie pomimo tych uwag powyżej i tak jestem pod naprawdę dużym wrażeniem włożonej pracy. Trzymaj tak dalej.

Fajne :slight_smile:

Tylko proszę - dałoby radę ustawić height: 100%, jak mapa zajmuje mi mniej niż połowę ekranu na wysokość, to głupio się ją przegląda.

Ładując stronę, leci parę 404/403 to pewnie warto sprawdzić i poprawić.

No i mi troszkę przeglądarka muli przy przeglądaniu w dużej skali. Po szybkim sprawdzeniu - wychodzi że to L.geoJson’y są przyczyną. Wydaje mi się, że WaymarkedTrails oszczędza przeglądarkę ładując pierwsze X szlaków, a by załadować więcej, to prosi o zbliżenie. Nie za bardzo widzę lepsze rozwiązanie…

Poprawiłem trochę prędkość wczytywania szlaków. Możecie stestować? dzięki :slight_smile:
Polecam włączyć oba cieniowania. :slight_smile:
Mi w przeglądarce na androidzie na wifi chodzi bardzo szybko.Na 2G znośnie, na Hsdpa-bardzo dobrze.

Sprawdziłem - pod Google Chrome’em rzeczywiście działa szybko, ale pod Firefoxem jest masakra. I to nie jest kwestia prędkości wgrywania, tylko już obsługi samego JavaScriptu.

To ja nie wiem jaką ty masz wersje firefoxa. Testowałem na chrome, firefoxie i operze (wyczyszczone do zera - pamięć podręczna i reszta) i chodzi ok.

Firefox 36.0, z adblock’iem. Po wyłączeniu adblock-a działa tak samo ślamazarnie. Wersja na Windowsie. Pod Linuxem nie sprawdzałem.

Na linuxie z Firefox 35.0.1 jest tak samo, zabiera całego rdzenia.