Czy jest coś lepszego od Nominatim?

Tu jest lista różnego rodzaju oprogramowania do wyszukiwania - może tam znajdziesz coś interesującego:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Search_engines

a ten nawet używa elasticsearch:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Photon

Ta, też w różnych dyskusjach niezadowolonym ludziom mówi się: zrób forka. Jedno - nie jestem taki głupi, żeby wierzyć, że samemu można taki projekt pociągnąć. Drugie - jestem nikim. Jak ja się odezwę do MapQuesta wykorzystującego Nominatim i powiem: zróbmy coś lepszego, albo jak odezwę się do ElasticSearcha: pomóżcie mi zrobić fajną wyszukiwarkę, albo do Google Summer of Code: wypromujcie mój projekt i dajcie mi programistów, to wszyscy oni mnie zleją. Ale jak ktoś się odezwie, że reprezentuje OSM, ma wyszukiwarkę wykorzystywaną przez tysiące osób, to wtedy ktoś może pogada. Jak mówiłem - problem jest organizacyjny i ludzki. A wspomniana lonvia jest zamknięta na dyskusję i krytykę ( do tego stopnia, że kasuje merytoryczne komentarze nieprzychylnych ludzi z githuba ).

Dziękuję za linki do wyszukiwarek. Bardzo mnie dziwi, że nikt robiąc nową wyszukiwarkę nie udostępnia jakiegoś porównania. Ale nieważne. Zaczynam powoli sobie układać w głowie jak to wszystko działa. Przejrzałem sobie listę dyskusyjną tego Photona i ciekawostką jest to, że osobą, która utrzymuje i rozwija te komercyjnie udostępniane oprogramowanie jest lonvia. Ciekawe jaki ma biznes w rozwijaniu Nominatim, skoro drugim projekcie pewnie może zarobić. Zajmowanie się w ten sposób wieloma wyszukiwarkami tłumaczy czemu Nominatim jest tak zaniedbywane :confused:

Hola, hola. Dyskusja to dyskusja. Dzięki takim wtrętom jak opis przypadku z wyszukiwaniem dochodzimy do konkluzji dotyczących różnych kwestii/problemów, na które (w pewnym stopniu) możemy coś zarzadzić (tu: dodać skrócone nazwy - nazwy alternatywne / zwyczajowe obiektów). A jeśli chcę znaleźć dokładne frazy w wątkach i tematach na forum OSM to korzystam z wyszukiwarki, co niniejszym polecam innym.

Cóż mogę ci odpowiedzieć - jak poszedłem do osm-carto, bo widziałem tam mnóstwo problemów, to też byłem nikim, w dodatku nie jestem programistą ani kartografem. Ale dziś realizuję swoją wizję - jestem przykładem, że da się, choć wymagało to wysiłku i czasu.

Mam nadzieję, że tobie też się uda coś zmienić, ale nie wiem jaką drogą najlepiej iść. Jednoosobowy fork jest tylko jedną z opcji - możesz zachęcić innych, możesz namawiać lonvię do zmian, możesz popytać adminów OSMF co sądzą o możliwości zmiany z Nominatima na coś innego, może wystarczy się włączyć w rozwój Photona… A może jeszcze coś innego. Fajnie by było jak by było dobrze, ale nie jest - więc pytanie co chcesz spróbować zrobić, żeby było lepiej. Ale ja osobiście nie wierzę że od samego pisania tutaj zmieni się cokolwiek.