Czego się uczy na PG... ;)

Ci którzy byli na #osm-pl widzieli, ale uznałem że napiszę na forum, bo temat wart dyskusji.
Na pierwszych laborkach z Technologii Informacyjnych (kierunek Elektronika i Telekomunikacja, inżynierskie) dostaliśmy taką instrukcję: http://www.eti.pg.gda.pl/katedry/kiw/dydaktyka/Technologie_Informacyjne/Lab/Lab-Mapy/ .
Po raz kolejny widać, że w świadomości ogółu Google to jest “the” mapa on-line. No i po cichu zakłada się, że student akceptuje TOS jeśli nie ma konta Google.
Chciałem wspomnieć prowadzącemu laborki o OSM, ale wolałem uniknąć kompromitacji :wink: , bo pomimo że każdą z tych rzeczy da się zrobić, to nie w jednym miejscu (przynajmniej nie znam takiego). Mamy zatem jakąś gotową alternatywę którą dało by się zastąpić GM chociażby w tym ćwiczeniu?

Heh… do czego to wszystko zmierza skoro ćwiczenia na uczelni się zaczynają od “Stwórz własne konto na stronie google.com”…

Wszystko da sie zrobic. Chcialbys przeprowadzic podobne cwiczenie ale pod OSM?
Wlasciwie wystarczylo by w ramach dowcipu stworzyc mirror takiej stronki dla studentów gdzie wszystkie te punkty byly by robione pod OSM :wink:
Swoja sciezka: czy prowadzacy to deans@eti.pg.gda.pl ?

Warto by im zwrócic uwage na http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Research

Chyba nie. http://sound.eti.pg.gda.pl/staff/pracownicy.html#lisowski jest wpisany w planie. Albo to jest stare zdjęcie, albo gość na planie jest odpowiedzialny za przedmiot, a prowadził kto inny (wtedy i tak warto napisać do niego) - niestety na początku laborek byłem zbyt zajęty walczeniem ze zwisami systemu, żeby zapisać nazwisko jeśli padło.

Trafilem na: https://www.eti.pg.gda.pl/katedry/ksg/pracownicy/Lukasz.Markiewicz/
Sympatyczne: praca z open source, “Voice Maps – system supporting navigation of the blind”. W OSM byly inicjatywy tego dotyczace. Gosc móglby to pociagnac. Sprawdz czy to jest on, napisze do niego gdyby co…