Czarny punkt?

Krótkie pytanie, czy mamy jakiś schemat tagowania punktów lub odcinków dróg oznaczonych jako “czarny punkt” zgodnie z: http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_punkt ?

Ma to sens? Z artykułu na wiki, jaki przytoczyłeś wynika, że GDDiA wycofuje się z pomysłu.

Pytam, ponieważ podążając za 11 natknąłem się na takie oznaczenie. Fakt, artykuł mówi o zakończeniu akcji, ale znaki w terenie dalej stoją. Tylko nie dodaje się nowych. Mamy więc sytuację, w której liczba miejsc jest stała. O nowych raczej się nie dowiemy z jawnych zestawień urzędowych, ponieważ tego typu informacje działają obecnie odwrotnie do zamierzonego skutku całej akcji. Stąd moje pytanie. Jeżeli na dodatek żaden soft nawigacyjny nie wyświetla tej informacji (tego nie wiem), to niema tematu.

proponuję skorzystać z http://www.gmaptool.eu/pl/content/radary-ump Nie wiem jak w innych nawigacjach,ale do garmina wrzucasz w katalog POI i śmiga. Kilka tras którymi się poruszałem jest dość nieaktualnych, gdyż powiadamia o radarach których nie ma już kilka lat, ale zawsze to coś a punkty o które pytasz raczej są niż były :slight_smile: Miałem nawet edytować kilka zmian, ale nie bardzo wiedziałem jak i odpuściłem niemniej baza sama w sobie regularnie poprawiana jest

Czyli import, czy jednak jakiś schemat tagowania? Bo nie wiem co proponujesz.

Coś takiego? http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/hazard
W W-wie jest kilka tagów hazard:bicycle na drogach rowerowych w niebezpiecznych miejscach.