Cywilne schrony przeciwlotnicze

W związku z rozwojem sytuacji społeczność z Ukrainy pyta, czy nie można by dorobić schematu taggingu schronów i wrzucić ich renderingu na główną stronkę ponieważ OSMand jest tam bardzo rozpowszechniony.
Wskazówka:
Aby nie ułatwiać ostrzału schronu tagujemy go w pobliżu wejścia ale nie precyzyjnie w miejscu gdzie schron jest. Do tego podajemy tag accuracy na podstawie którego widać jak daleko do wejścia.

Jak dla mnie to jest pozbawione sensu. Nie ułatwiać ostrzału a utrudnić odnalezienie obiektu tym którzy potrzebują ?

Jak otagujesz na osi ulicy to juz jest istotna informacja. W warukach konfliktu oznakowuje sie specjalnie wejscia farba. Nie widac z góry ale jak stoisz na ulicy, to widzisz. Wazne zeby wiedziec w jakiej to okolicy.

Myślę, że zainteresowani “tematem” mają takie dane i nie potrzebują do tego OSM.

No właśnie nie wiem jak to jest z zainteresowanymi tematem. Pewnie w dużej części to wiedzą.

No ale temat główny pozostaje:

Na warstwie pomocy humanitarnej …?

Bardzo dobry pomysł. Nawet nie pomyślałem.

niszczenie takich obiektów przez zainteresowanych to grube przegięcie
To nie są cele strategiczne

To prawda. Jednakże przypominam co robili rosjanie (proszę nie poprawiać, ma być z małej litery) by złamać opór Afgańczyków:
Zrzucali w okolicach wsi Afgańskich ze spadochronów zabawki: misie, lalki, autka wypełnione materiałami wybuchowymi.
Dopiero ta taktyka powodująca że zginęło lub zostalo trwale okaleczonych mnóstwo dzieci spowodowała że Afgańscy bojownicy byli gotowi do zawieszenia broni.

W tym sposobie prowadzenia wojny chodzi o terror a do tego atakowanie schronów cywilnych dobrze się niestety nadaje.
Oby ani nasi sąsiedzi ani my nie mieli okazji sprawdzić tej ponurej ale prawdopodobnej hipotezy.