Chce ktoś listę miejsc do odwiedzenia w Krakowie by parkingi rowerowe mapować?


Interesują kogoś oficjalne dane co do parkingów rowerowych w Krakowie, porównane z tym co ma OSM? Nie nadaje się do importu ale można znaleźć miejsca do odwiedzenia.

Daj znać jak ktoś jest chętny te dane użyć do mapowania w Krakowie.

Ale to jest przydatne tylko do znalezienia miejsc do odwiedzenia. Kopiowanie bez weryfikacji tylko zaszkodzi ze względu na to że urzędowi do ewidencji potrzebna była dokładność niższa niż w OSM (i nie wiem czy licencja danych wyciągniętych z urzędu na to pozwala).

Gdyby było zainteresowanie to mogę taką mapę utworzyć i aktualizować.

Ja chętnie na Podgórzu poprzeglądam, chociaż trasy którymi najczęściej się poruszam chyba już zrobiłem.
BTW: pisałem do MPK Kraków w sprawie udostępnienia listy lokalizacji biletomatów, bez żadnej odpowiedzi :confused:.

To na początek tylko zrzut ekranu:

  • linie czerwone: do najbliższego parkingu z operator=ZTP Kraków (jak jest tylko czerwona linia to być może stojak rowerowy mamy ale bez operator=ZTP Kraków - uwaga! czasem jest już zmapowany inny stojak rowerowy, np jak jest bicycle_parking=wall_loops to raczej to nie jest parking ZTP)
  • linie niebieskie: do najbliższego parkingu

Czasem linie się nakładają i bordowa wychodzi.

Jak w OSM jest dobrze a nadal jest spore przesunięcie to pójdzie to zbioru errat oficjalnych danych (z starymi danymi niemal 80% parkingów miało erratę co do położenia)

Dokąd pisałeś? Jak nie do sekretariat@ztp.krakow.pl to proponuję tam wysłać (Zarząd Transportu Publicznego). Jak do ZTP pisałeś, to następny krok to EPUAP im dać wtedy mają ustawowy obowiązek odpowiedzi w ciągu 14 dni na udzielenie odpowiedzi co do wniosku o dane publiczne.

Punkty prowadzi MPK, nie ZTP - nie jestem pewien czy to się łapie pod UDIP. Zapytałem czy dane dostępne na stronie MPK można wykorzystać na zasadach jak na licencji CC0 / czy wyrażają zgodę taką jak przy CC BY 4.0 (to najpopularniejsze licencje na dane urzędowe w Polsce).

Mógłbyś jeszcze tą okolicę podesłać?

wrzucę to jeszcze jako stronę WWW, na razie masz obrazek

punkty bez kolorowych wąsów zignoruj

na pewno ZTP nic z tym wpólnego nie ma? Czasem jest to mocno zawiłe (np. coś jest prowadzone przez MPK na zlecenie ZTP czy tego typu cuda)

Pisałem po prostu do miejsca gdzie są dostępne dane - miałem nadzieję, że pójdzie łatwo. No i masz rację, że zapytać nie zaszkodzi, najwyżej dostanie się odmowę. Nie zająłem się tym jeszcze, a zwróciłem uwagę, bo bardzo dokładnie są oznaczone lokalizacje.

Od razu zapytam - jaki access jest najlepszy dla stojaków na terenie szkół? customers?

Ja tak daję, chyba że to jest na terenie szkoły ale nie jest ogrodzone ( Node: 9913053549 | OpenStreetMap na taki wygląda).

Dodam że nie trzeba elaboratów pisać - spora część moich mejli do urzędów składa się z tytułu i zdjęcia

2 Likes

@kubahahaha

Łap stronę !

Aktualizowana będzie ale raczej bez wielkiej regularności. Można zapingować w tym temacie jak ktoś będzie potrzebował.

I jeszcze raz do wszystkich: NIE kopiować na ślepo, niemal każda lokalizacja jest błędna lub błędnawa. Jak jest parking w tym samym miejscu - to niekoniecznie to miejski. Miasto stawia charakterystyczne stojaki w kształcie odwróconego U, poza szczególnymi przypadkami gdzie niekompetentego architekta poniosło i wrzucił droższe i gorsze.

Zwłaszcza przy szkołach nowe miejskie czasem zastąpiły stare wyrwikółka, nie dodawajcie operator=ZTP Kraków tylko dlatego bo lokalizacja się pokrywa.

(jak ktoś chce - zachęcam by pisać na sekretariat@ztp.krakow.pl o miejscach gdzie brakuje parkingów rowerowych, wyznakowanie nie ma sensy lub są dziury w drogach dla rowerów. Całkiem sporo realizują.)

A, jak ktoś zmapował a miejski nie znika z mapy bo błąd jest duży: dajcie znać, dodam do erraty by znikł z miejsc do odwiedzenia.

Dzięki za linka - opisy pomagają zdecydować który parking jest czyj (część nie-miejskich jest z tych samych materiałów, np. spółdzielni na os. Podwawelskim).

Nie wiem jak się zachowa twoja mapka w takiej sytuacji - stojaki są ustawione na chodniku, zaznaczyłem je kiedyś jako dwa osobne - teraz widzę, że to są miejskie i w twoich danych to jeden punkt - stojak 1 i 2, stojak 3.

Jak chcesz można je połączyć, one są zaznaczone osobno, bo pomiędzy nimi jest kiosk i chyba nie powstały jednocześnie.

jak jest między nimi kiosk to nie ma co łączyć na wzór danych urzędowych

jak będzie to łapane jako błąd to dodam erratę która podzieli stojak w danych miejskich na dwie części

https://raw.githubusercontent.com/matkoniecz/miejsca_do_odwiedzenia_w_Krakowie_by_mapowac/master/parkingi_rowerowe.kml

jest też plik .kml który można zaimportować do Organic Maps

Przypominam by nie kopiować danych bez wizyty na miejscu

1 Like