Cachowanie kafli dla JOSM-a

Mamy sezon urlopowy, dłużej też przebywamy na spacerach, więc przydałoby się nadmiar wolnego czasu wykorzystać do mapowania.
Niestety często w górach nie mamy stałego dostępu do netu, a i dzienny transfer dla edycji osm przekracza 1 GB więc można szybko przekroczyć limity sieci komórkowych lub przejechać się na roamingu.
Czy nie dałoby się jakoś cechować kafelków z WMS-ów podkładów?
Stare wersje JOSM-a nie czyściły cache po wyjściu z programu, ale i tak to co zostawiały w cache było przypadkowe i przedstawiało szachownicę, więc nie wiem czy dałoby się to wykorzystać do zagwarantowania kompletności kafli.
Może w zaawansowanych opcjach dałoby się zwiększyć czas ważności kafli albo jak ktoś już coś chyba takiego sugerował, postawić na swoim kompie serwer WMTS czyli nie generujący kafli a trzymający już wygenerowane?
Jeśli czas ważności kafli zapisany jest w samych kaflach, to może na serwerze osm-pl dałoby się postawić WMS/WMTS ( tak jak robiono z ISOK_CIEŃ) z dłuższym czasem życia kafli aby to łatwiej cachować?
Rozumiem, że trudno byłoby zmusić serwer dla Tracera2 do pracy off-line, ale kto wie może we wtyczce w JOSMIE dałoby się wpisać adres WMSa osadzonego na swoim kompie? Z tego co się orientuję serwer Tracer2 nie obsługuje WMTSów.
Istnieją jakieś wtyczki jak ImageryCache lub ImportImagePlugin, może któraś z nich by się przydała?

Możesz spróbować przestawić zmienną:


imagery.generic.minimum_expires

Na wartość rzędu 2592000000 (to jest 30 dni). Albo więcej, zależy jak długie wakacje planujesz. Jeżeli masz ścieżki gpx’owe, to można w miarę łatwo wymusić pobranie kafli do cache wzdłuż danego gpx’a.

Natomiast okazało się, że w wersji stabilnej JOSM (10372) jest błąd, który powoduje, że plik z cache po osiągnięciu 2GB staje się nieużywalny. W wersji developerskiej jest to już poprawione.