Nog even een paar tappunten gecontroleerd:
Schoonebeek: 60 meter
Klazienaveen: 18 meter (maar wel aan de verkeerde kant van doorgaande weg)
Emmerhout: 21 meter
Emmen centrum (skatebaan): < 5 meter
Emmen centrum (P noord): < 5 meter
Borger (De Koel): 30 meter (is in de sporthal geplaatst)
Rijssen: <5 meter
Komen die van Nieuw-Amsterdam en Dalen nog bij.
Van de in totaal 10 stuks, waarvan ik 100% zeker weet dat de locatie in OSM klopt, die ik gecontroleerd heb, liggen er maar 3 binnen de 15 meter die aangehouden werd/wordt bij import.
Als dit de kwaliteit van de dataset is ben ik tegen verdere import.
Bij strand Wassenaarseslag staan er nu ook 2 in osm. 1 Klopt, is bij strandopgang (operator Dunea), een andere op ca. 35 m is aangebracht door Rob van Dopper in de duinen. Die staat daar volgens mij niet.
Zie plaatje: rechts is Dunea. Andere bronnen geven ook maar 1 tappunt aldaar.
Wellicht dat Rob voor de oplossing kan zorgen…?
Anders stel ik een revert voor van deze changesets . Ik vermoed dat je dan ‘conflicten’ in josm krijgt en het lijkt me beter dat de DWG dit terugdraait of iemand die handig is met reverten en conflicten kan oplossen.
@Rob_Braggaar Ik denk dat inmiddels voldoende gebleken is dat het toch niet voldoende precies is gebeurd, die import. Is het mogelijk dat jij zelf alsnog zsm die problemen eruitvist en oplost? Anders ziet het ernaar uit dat de import moet worden teruggedraaid. Met nieuwe imports zou ik zeker even wachten… Zie het als de eerste pannekoek, die mislukt ook altijd, en daarna weet je hoe hoog de pit moet staan en hoeveel boter er in de pan moet, en dan volgt een heerlijk stapel oudhollandse pannekoeken!
Hallo, bedankt allemaal voor het meedenken en het controleren.
Het lijkt inderdaad erop dat de kwaliteit op een aantal punten toch te wensen over laat. Dit vind ik zelf ook jammer uiteraard. Ik ga dit terugkoppelen aan het team en dan zal ik jullie laten weten wat het plan is.
Wellicht dat we de punten nog eens kunnen toevoegen met een tag erbij dat ze nog gecontroleerd moeten worden? Dat stelde iemand volgens mij ook voor.
Voor nu is de eindconclusie volgens mij terugdraaien.
@Rob_Braggaar Ik ben het helemaal met de pannenkoek analogie eens, en als ik mee kan helpen te bakken, dan hoor ik het graag. Watertappunten zijn inderdaad enorm nuttig!
Dataset (Z.O.) Drenthe neem ik graag voor m’n rekening.
Hi Rob, ik ben het er mee eens dat drinkwaterpunten in OSM een grote toegevoegde waarde hebben. Dus inderdaad jammer dat de data (nog) niet voldoende kwalitatief is.
Is het misschien mogelijk om de data met ons te delen, zonder het direct in OSM te zetten? Ik wil best in mijn omgeving kijken waar ze dan wel precies zitten (als ze nog niet in OSM staan) – ervan uitgaande dat ze redelijk in de buurt zitten. Heb ik ook gedaan met alle PostNL-brievenbussen in mijn omgeving (zie topic QGIS probeersel voor PostNL brievenbussen).
Zeker een goed idee als jullie willen helpen om de locaties goed in OSM te krijgen.
Als we dit samen oppakken gaat het uiteraard stukken sneller!
Hierbij de link naar het bestand met ‘voorgestelde’ locaties. Dit zijn alle watertaps waar we nu weet van hebben, maar welke nog ontdubbeld moeten worden en mogelijk voorzien van de juiste locatie.
Graag in kolom A bijhouden wie wat op de kaart gezet heeft, dan hou ik een beetje het overzicht en doen we geen dubbel werk.
Kolom B heb ik een linkje naar OSM van gemaakt naar de locatie, met een marker op de plek van de coördinaten uit het bestand.
afgezien van de optie om layers te maken in JOSM heb ik hier ook maar een QGIS probeerseltje van gemaakt, geeft toch een aardig beeld van wat er nog ontbreekt. https://qgiscloud.com/kaartenliefhebber/water
op basis van drinking_water tags in OSM (blauwe cirkels) en de gedeelde Excel sheet (rood)
De rode cirkels zijn wat groter, zodat je bij overlapping beide cirkels kan zien.
In Breda bv liggen ze aardig over elkaar heen, lijkt dat Infodisiac daar ooit eens een projectje van gemaakt heeft.
Ik vond er in de Excel sheet zo’n 500 meer dan in OSM.
Wat er verder van klopt…dat is aan jullie
Rotterdam / Den Haag ziet het er zo uit:
bij ver genoeg inzoomen zie je ook de naam
In dit voorbeeld zal OSM de goeie plek aangeven gok ik, kan voor Rob ook wel handig zijn om z’n coordinaten in Excel wat bij te werken