Brouter do routingu pieszego i rowerowego

Coś się stało z BRouter że przestał mi wyznaczać trasy po drogach polnych - profil samochód. Dokładnie sprawdziłem kod profilu - car nawet ten najnowszy i nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Mam najnowszą wersję BRouter i profile w których wszystko działało ale przestało. Mało tego przestało również funkcjonować omijanie ważnych przeszkod czyli fors=yes (brody).

A profil rowerowy omija drogi polne? I co to jest droga polna?

Podaj przykład trasy. Być może po prostu ktoś skorygował atrybuty ,drogi polnej’’ (track) dodając tracktype, surface i smoothness. Ja robię tak za każdym razem, gdy nawigacja wpakuje mnie w ,maliny’‘. Zwykle błąd polega na przeszacowaniu kategorii, ale mam nadzieję, że poglądy typu ,dwie koleiny wyjeżdżone w trawie widoczne na orto’’ = grade1 już wygineły.

Ostatnio zauważyłem też sporą ilość ,automatycznie’’ dodawanych brodów. Wynika to prawdopodobnie z tego, że ID wyszukuje przecięcia i proponuje ich automatyczne dodanie.

Ostatnio na naszym Discordzie było trochę dyskusji na temat programowania profili Broutera, więc Tomek założył kanał #brouter